"Většinou jsme zahajovali provoz v polovině ledna, tentokrát jsme si museli počkat. Lyžujeme od minulého víkendu, v provozu je vlek poma a dětské lano. Delší sjezdovka zatím z důvodu vyšších teplot ještě není dosněžená," informoval o aktuálním stavu Jiří Křeček, starosta TJ Sokol Kladky, která sjezdovku provozuje.

První týden se lyžovalo bez front.

"Lidé k nám jezdili, fronty se prakticky netvořily. Poma prošla generální opravou a šlape jak má. Jakmile nám to počasí umožní, rozjede se i dvoukotva Doppelmayr. Přesné datum si ale neodvážím říct," usmívá se Křeček.

Prodloužený víkend i s večerním lyžováním a horkou polévkou.

"Večerní lyžování máme vždy ve středu, pátek a sobotu. Na nadcházející prodloužený víkend se těšíme, snad nám bude přát počasí. Návštěvníci se mohou těšit na rozšířený sortiment občerstvení i s horkou polévkou. Navíc máme od letoška platební terminál, takže lze platit i kartami," zve do jediného lyžařského centra na Prostějovsku starosta sokola.

Kladecký areál je vyhledávaný i díky nižším cenám. Za celodenní časovou jízdenku zaplatí dospělý 480 korun, víkendová čtyřhodinovka vyjde na čtyři stovky, ve všední dny je o padesát korun levnější. Nejmenší lyžaři a začátečníci si mohou užít své první lyžařské zážitky na dětském lanovém vleku, který je zdarma. Večerní lyžování je každou středu, pátek a sobotu v době od 17 do 21 hodin.

Lyžařský areál s dvěma vleky
První lyžařský vlek byl v Kladkách zkolaudován v roce 1983. Od té doby proteklo korytem říčky Věžnice mnoho vody a v současnosti disponují Kladky moderním areálem, ve kterém jsou dva vleky. Starší je poma s teleskopickými unašeči. Je dlouhá 450 metrů a má převýšení 85 metrů. Novější a delší je dvoukotvový vlek Doppelmayr, měří 710 metrů. Oba vleky jsou vhodné pro začátečníky i malé děti. Pro ty nejmenší lyžaře je zdarma k dispozici dětský lanový vlek. (zv)