„Hra ovšem není jen o lítání v ulicích, děti v jejím rámci musí splnit řadu úkolů a zodpovědět sadu otázek. Snažíme se je v rámci nich seznámit s památkami města a zajímavostmi ze světa vytvořeným panem Foglarem,“ nechal se slyšet vůdce Střediska Jakub Grepl s tím, že kromě vítězů městské části hry a samotného honu na Široka bude v závěru ohodnocen i nejlépe dobově oblečený účastník.

Pozor na kočičáky!

Na startu bylo mezitím pěkně živo, tvořily se dvojice soutěžících, které se nesměly během hry od sebe odpoutat.

„A co když se mi bude chtít čůrat?“ ptal se zoufale jeden malý skautík.

„Pak se svého kamaráda na chvilku pustíš a on na tebe u keříčku počká,“ vysvětlil mu s úsměvem vůdce.

Kousek vedle se už rozběhla diskuse o tom, jakou zvolit ve hře strategii.

„Hlavně si musíme dát pozor na ty kočičáky, aby nás nechytili,“ nabádala s gustem tmavovlasá holčička svou kolegyňku. Narážela tím na to, že při hře bylo nutné vyhnout se filutům z Bratrstva Kočičí pracky, kteří měli za úkol trochu závod komplikovat.

Dalšího soutěžícího však trápila jiná věc.

„Když chytnu toho Široka, dostanu medaili?“ ptal se špunt dychtivě starší skautky.

„Medaili zrovna ne, ale máme pro vás přichystáno díky finanční podpoře města spoustu krásných cen,“ odpověděla mu. To ho zjevně uklidnilo a pustil se do konzumace müsli tyčinky, které spolu s pexesem a omalovánkami rozdávali na akci pracovnice ze zdravotní pojišťovny Metal-Aliance.

Kdo vyhrál?

A vzápětí vše vypuklo. Zhruba třicítka dětí se ve dvojicích rozeběhla do centra plnit úkoly, zapisovat odpovědi na otázky, honit Široka, žádat o radu hodné vonty, skládat postupně mapu a vypořádat se s celou řadou dalších kulišáren. No, řekněte sami. Nelákalo by vás to taky?

A kdo vyhrál? V městské části hry v kategorii do dvanácti let byly nejlepší Monika Nadymáčková a Klára Vymazalová, mezi staršími pak excelovali Karel Fliger a Michal Komínek. Široka se nakonec podařilo lapit Kláře Sedláčkové, Míše Trunečkové, Jirkovi Zlámalovi a Martinu Jaškovi. (rok)