Blanka Kolečkářová byla do února starostkou, ve volbách však nakonec neuspěla a lidé se přiklonili ke změně ve vedení obce. Společně s Kolečkářovou nyní opustila funkci zastupitelky také její blízká spolupracovnice a bývalá místostarostka Jana Hlebová.

"Rezignace mě příliš nepřekvapily. Obě se neúčastnily posledních zastupitelstev. Je to ale každého věc, jestli chce tuto funkci mít nebo ne," uvedl současný starosta, zároveň také kritik Kolečkářové Jaroslav Studený (hnutí Za Držovice). K možným důvodům pro tento krok se příliš vyjadřovat nechtěl.

"Mohl bych jen spekulovat a to nechci. Asi nechtěly dál spolupracovat, přitom byly obě navržené do kontrolního výboru," řekl dále Studený.


Samotná Blanka Kolečkářová se pro Deník ke svým důvodům pro rezignaci také vyjádřila.

"Cítili jsme, že je na čase dát prostor jiným aby ukázali, co umí. Udělali jsme toho pro obec hodně, teď je čas pro jiné," uvedla Kolečkářová. Ta se neopomněla vyjádřit ani ke kontrolnímu výboru.

"Dali tam především své lidi. Začali dělat, co chtějí, na druhou stranu na to mají právo a k tomu většinu v zastupitelstvu. Podle mě už se ale ukazuje, že u volebních uren rozhodovaly hodně horké hlavy," poznamenala Kolečkářová.

V Držovicích se začaly věci měnit loni v létě. V srpnu vyhrocené spory opozice a koalice v čele s Kolečkářovou vyústily v rezignaci tří zastupitelů opozice. Výsledkem bylo vypsání předčasných voleb, které skončily porážkou Blanky Kolečkářové: oproti volbám v roce 2014 ztratila její kandidátka čtvrtinu hlasů. Následovalo zvolení nového zastupitelstva v čele s dosavadním lídrem opozice Jaroslavem Studeným. Nyní po dvojité rezignaci pak dochází k další změně: v zastupitelstvu nově zasednou Bedřich Kovařík a Bohumír Nadymáček, oba z kandidátní listiny Starostů a Nezávislých.