Nejdříve všechny účastníky s úsměvem přivítali organizátoři v čele s paní učitelkou Janou Zelenou a pak to vypuklo. Jednotlivé skupinky dětí s rodiči vyrazily na okruh plný hádanek, rébusů a zábavných úkolů. Zavítaly třeba i do místní knihovny, k Podhradskému rybníku či na zámek. Navíc je na cestě čekalo i setkání s vodnicí, čarodějnicí, bílou paní a malým rytířem.

Právě posledně jmenovaná postavička byla doslova na roztrhání, protože u ní mohly děti za splněný úkol získat i pár čokoládových zlaťáků ze staré truhly.

„Já se toho rytíře trochu bála, protože měl takovou divnou hlavu, ale nakonec mi dal čokoládku, takže byl asi hodnej,“ okomentovala dění na trase třeba tříletá Sárinka Rozehnalová. A to ještě nevěděla, že v cíli ji čekají ještě lentilky.

A kolik rodičů s dětmi se letošního a v pořadí už druhého ročníku Šipkované zúčastnilo? „Na trasu vyrazilo šestadvacet skupinek, takže určitě přes stovku účastníků se sešlo,“ zmínila se při rozdávání medailí v cíli paní učitelka Martina Švédová.

„Přiznám se, že když je tak hezky, čekala jsem lidí přeci jen trochu více. Tak snad příště, až se rozkřikne, že jde o opravdu fajn akci,“ zhodnotila Martina Švédová.