Projekce v barvách trikolory. "Námětem našich oslav bude, stejně jako po celý rok, třicet let samostatné České republiky se zaměřením na prostějovské události," poodhalila silvestrovskou režii v centru města Milada Sokolová (ODS), náměstkyně primátora.

Zaplněné prostějovské náměstí společně zpívalo při akci Česko zpívá koledy. 7.12. 2022
Vánoční jarmark startuje v pondělí 20. listopadu. Bude kluziště, strom i koledy

Videomapping nahrazuje v posledních letech ohňostroje v mnoha městech. V roce 2019 například nahradila moderní projekce novoroční ohňostroj v Praze. Velmi působivá byla v nejbližším okolí třeba projekce na budově Vlastivědného muzea v Olomouci, při květnové Muzejní noci.

Olomoucká muzejní noc. Hlavní program se odehrával na náměstí Republiky, kde od 21. hodiny probíhala videomappingová projekce Muzea umění a Vlastivědného muzea, 19. května 2023
Muzejní noc v Olomouci zlákala davy, Červený kostel byl v obležení


Působivá světelná show nebude jedinou silvestrovskou zábavou. "Novinku doplní i dance party pro děti i dospěláky, DJ, barový pult, posezení, aktivity. Doplňkový program k videomapppingu bude do desáté večerní hodiny," informuje Sokolová.

Videomapping na chladicí věži zlínské teplárny k 700. výročí Zlína a zahájení jubilejní topné sezony. 21. října 2022.
VIDEO: Chladicí věž zlínské teplárny nabídla unikátní podívanou k výročí města

Projekce videomappingu osvětlí prostějovskou radnici dvakrát

Poprvé v 17 hodin a podruhé v době tradičního ohňostroje ve 20 hodin. A co veřejnost čeká, to se nechme jako obvykle překvapit. "Dejme novince šanci, uvidíme, jak se námětu pořadatelé zhostí, ale myslím, že se máme na co těšit. Co bude příští rok, si řekneme až na základě ohlasů z toho letošního," uzavírá náměstkyně.


Nahrává se anketa ...

Vánoční jarmark startuje v pondělí 20. listopadu a potrvá do 24. prosince. Vánoční strom se rozsvítí v pátek 24. listopadu a silvestrovský videomapping se uskuteční 31. prosince.

Podívejte se jak vypadá videomapping:

Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci

Zdroj: DENÍK/Jiří Kopáč

Radnice v Kroměříži

Zdroj: Dominik Pohludka

Noční prohlídka hradu Helfštýn

Zdroj: Deník/Jan Pořízek