Konec roku a s ním spojené společné veřejné oslavy na náměstí T. G. Masaryka mohou lidé ovlivnit prostřednictvím hlasování. Vedení Prostějova pokládá občanům jednoduchou otázku. Chcete letos na Silvestra klasický ohňostroj, nebo nově koncipovaný videomapping?

Zdroj: DENÍK/Zdeněk Vysloužil

Dají na hlas lidu?

"Názory, které od občanů díky anketě získáme, zcela jistě zohledníme. Zajímá nás, co si lidé přejí, a rádi jim vyjdeme vstříc. Rozhodli jsme se k tomuto kroku, protože i názory mezi radními se různí,“ konstatoval primátor František Jura (ANO).


Nahrává se anketa ...

Veřejnost může hlasovat prostřednictvím městského webu, radničních listů a nebo v Turistickém informačním centru vedle prostějovské radnice.

Premiéra videomappingu se v Prostějově hrubě nepovedla. Náhradu za tradiční silvestrovský ohňostroj odměnili lidé pískotem a bučením. Nelíbilo se jim ozvučení, projekce a také téma. Vedení města si za 400 tisíc místo zamýšlené vlastní propagace uřízlo pořádnou ostudu.

Tradiční ohňostroj vystřídal v Prostějově v poslední den roku videomapping. Foto: Magistrát města Prostějova, Marek Gerhard
Novinka za statisíce v Prostějově: Plné náměstí odměnilo videomapping bučením

Například v sousedním Přerově novoroční ohňostroj nadchl tisíce lidí a městskou kasu stál 120 tisíc korun.
Prostějov sáhl do pokladny mnohem hlouběji.