Komunikace je opravená až po Slavětín. Příští rok je na řadě tah na Runářov

„Stavební akce je rozplánovaná na dva roky. Letos už je opravená vozovka vedoucí přes Březsko a Hvozd,“ uvedl starosta Konice Jaroslav Mazur s tím, že je potřeba dodělat ještě část ulice Vrchlického v Konici. Konkrétně od sokolovny po křižovatku s Hřbitovní a Karafiátovou ulicí.

„Od pondělí 23. července do 16. září bude proto tento úsek uzavřen. Objízdná trasa pro osobní auta povede ulicí 9. května, pro nákladní vozy je objízdná trasa stanovená přes obce Ladín a Ponikev,“ upřesnil Mazur.

Silnice do Březska proslulá desítkou ostrých zatáček byla uzavřená zhruba měsíc. Opravu vozovky stavební firma po dohodě se zastupiteli Konice naplánovala tak, aby neohrozila každoroční motoristickou akci Březský vrch.

Závody automobilů mají v serpentinách nad Konicí dlouholetou tradici. V neděli 22. července zde Hanácký auto – moto veterán klub pořádá další ročník jízdy pravidelnosti.

„Přes Konici a Březsko jezdím tak jednou za měsíc. Mám co dělat, abych zatáčkami projela. Vyhýbat dírám, které byly skoro všude, bylo vyčerpávající. Teď se k příbuzným dostanu o poznání pohodlněji,“ svěřila se Vítězslava Horáková z Prostějova.

Úskalí číhá na řidiče u obce Hvozd. Silnice je v těchto místech široká pět metrů a třicet centimetrů. Když se na ní potkají dvě nákladní auta, musejí využít i nezpevněné krajnice.

„Norma pro stavbu silnice sice stanovuje pro jeden jízdní pruh tři metry, ale kraj opravuje komunikace ve stávajícím rozsahu,“ vysvětlil Tomáš Kocych, mluvčí Olomouckého kraje, který je investorem rekonstrukce dvaadvaceti kilometrového úseku od Slavětína po Runářov.

Práce na jižní části vedoucí do Runářova plánují Koničtí příští rok. Opravy začnou v ulici Chmelnice.

ZDE > PŘEČTĚTE SI DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Z PROSTĚJOVSKA