Vítěze jednotlivých kategorií vybere zvlášť složená porota. O ceně veřejnosti ale mohou rozhodnout přímo lidé, a to prostřednictvím hlasování na webových stránkách.

"Nové sídlo Ekocentra IRIS jsme nominovali za město Prostějov proto, že novostavba splňuje všechny prvky modrozelené infrastruktury. Část střechy je zelená, na části jsou fotovoltaické panely, v celé budově se pracuje s vodou, a to jak s dešťovou, tak splaškovou," informuje náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Sraz japonských aut v plumlovského kempu Žralok, 14.8. 2021
Japonská invaze ve Žraloku! Takto vypadá slet "krasavců s nesmrtelnými motory"

Veřejnost může vybírat z celkem dvaadvaceti nominovaných osob nebo projektů. Patří mezi ně například už tradiční akce na záchranu obojživelníků ve Valšovském Žlebu, programy zaměřené na ochranu lesů a vod, separaci odpadu nebo obnovu hnízdních ploch.

"Hlasování bude probíhat až do neděle 22. srpna. Zapojit se může opravdu každý. Letošní ročník ukazuje, že lidí, kterým na přírodě záleží, je v našem kraji dost. A z toho mám obrovskou radost,“ uvedl Martin Šmída, radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí.

Hlasovat se může na krajském portálu cenykraje.cz.

"Prosím všechny Prostějovany, aby v Cenách kraje, kdy hlasuje veřejnost, svůj hlas naší budově věnovali!" uzavírá Sokolová.