„Dříve jsme tady měli pískoviště, kde si mohly děti hrát, ale to se zrušilo a teď nám chybí místo, kde by se mohly děti vyřádit na prolézačkách. Chodíme s dětmi aspoň na Hloučelu k Abrahámkovi, kde si mohou vyhrát, ale mám strach je tam pouštět samotné," řekla Martina Ticháčková z Prostějova.

Nové dětské hřiště vznikne na jižní části sídliště. O jeho výstavbu požádali lidé radnici na veřejném setkání s vedením města.

„Právě na základě požadavků občanů jsme projednávali výstavbu dětského hřiště ve vnitrobloku jižní části sídliště. Lidé si zde přejí postavit oplocené hřiště se skluzavkou a prolézačkami, zároveň zde postavíme i plocha pro petanque a na stávajícím hřišti doplníme značky a kresby branek na zdi," informoval náměstek primátora Zdeněk Fišer.

I hodiny s hlásičem

Zároveň dodal, že součástí hřiště ve vnitrobloku budou i bezpečnostní hodiny s hlásičem, které jsou projektem občanského sdružení Přijdu včas. Jeho zakladatelka Jana Kostelníková chtěla speciální hodiny, které umí přivolat policii nebo záchrannou službu, umístit před prostějovským vlakovým a autobusovým nádražím. To však vedení města zamítlo. Na svém posledním zasedání však dali zastupitelé projektu šanci a rozhodli, že hodiny mohou stát u nové nemocnice a na sídlišti E. Beneše.

„Před nádražím prostorem musíme dodržovat určité architektonické podmínky a estetické parametry. Hodiny mají příliš dětský vzhled a nejvíce se hodí na dětská hřiště," nechal se slyšet náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Nápad na umístění hodin s bezpečnostním hlásičem vítá maminka desetileté Vendulky Veronika Kramářová. „Myslím, že postavit tyto hodiny u hřiště je dobrý nápad. Jednak se dcera nemůže vymlouvat na to, že nevěděla, kolik je hodin, jednak jsem o trochu klidnější, protože kdyby se jí něco stalo, může si přivolat pomoc," míní.

Nového hřiště, jehož výstavba spolkne kolem půl milionu korun, se děti dočkají nejdříve příští rok.

„Rada rozhodla, že výstavbu hřiště navrhne do plánu rozpočtu města hned na příští rok," sdělil Zdeněk Fišer.