„Zánik OP a celé tradice je tragédie! Když jsem viděla zahraniční reportáž o zániku značky, styděla jsem se, že jsme to dopustili. Všem to bylo jedno?" rozčílila se okamžitě seniorka.

„OP šilo tak kvalitní oděvy do celého světa, člověk by nad koncem tak věhlasné značky brečel. Vzali jste do ruky oblek od těch nejdražších světových značek? Stojí klidně padesát tisíc! Ale otočíte ho a můžete obnitkovat, jak to není zapravené," lamentovala.

Nad osvobozujícím rozsudkem nad bývalým ředitelem a spolumajitelem OP Františkem Tuhým kroutí hlavou.

„Nejde jen o něj, ale o všechny, kdo si místo aby budovali podnik a investovali zpátky, vypláceli tučné odměny. Ty jim ovšem vydřely šičky, které měly základní mzdu. S takovým přístupem k tak slavné značce se nikdy nesmířím, něco takového jim nejde odpustit," reagovala na závěr soudního procesu kvůli podezření ze zpronevěry za 26,3 milionu korun.

Zdeňka Trunečková se v OP Prostějov starala o děti zaměstnanců v podnikových jeslích. Na značku spojenou s Prostějovem byla hrdá.

„Prostějov, to byla malá Paříž. Tady se nejen šilo perfektní oblečení, ale zároveň se udával směr módy," vzpomněla na sedmdesátá a osmdesátá léta minulého století.

„Jak v Prostějově chodili krásně oblékaní," zasnila se.

"Všechno jsme si nechali vzít a teď chodíme jako šupáci v nekvalitních hadrech z Asie. Proč třeba stát nepomohl? Podnik jako OP, to přece bylo stříbro této země," zlobila se žena, která v OP pracovala osm let, které hodnotí jako nejkrásnější léta svého života.