„Sezonu jsme ukončili z technických důvodů v sobotu 13. března. Kvůli poškození vlekového lana,“ vysvětlil Josef Hofman z TJ Sokol Kladky s tím, že vzhledem k nutné opravě lana a k vývoji počasí již sjezdovku znovu rozjíždět nebudou.

A jak provozovatelé skiareálu letošní sezonu hodnotí?

„Pohlížím na ni jako na nadprůměrnou,“ nechal se slyšet Hofman.

Lyžovat se začalo už tři dny před vánočními svátky, pak se sice sjezdovka na pár dní kvůli nepřízni počasí vyprázdnila, ale od 3. ledna jely vleky opět naplno. V kuse se tak v Kladkách lyžovalo dva a půl měsíce. Díky tomu se podařilo uskutečnit i několik vydařených akcí.

„Hodně návštěvníků přilákala například Kladecká lyže,“ zmínil se Josef Hofman s tím, že poprvé se letos kromě tradičního zápolení na sjezdovce uskutečnily i závody v běhu na lyžích.

Další z hojně navštívených podniků se konal na svahu v neděli 21. února. Při karnevalu na sněhu se zde prohánělo v nejrůznějších kostýmech asi padesát lyžařů. Hodně spokojení mohou být i běžkaři.

„Protahovali a udržovali jsme pravidelně desítky kilometrů tras,“ připomenul Hofman s tím, že je využívali nejen běžkaři z Prostějovska, ale i z dalších regionů.

Provozovatelé sjezdovky slibují do budoucna kromě kvalitního lyžování i několik investic a novinek.

„Chtěli bychom u svahu zřídit malou půjčovnu lyží. O tuto službu je mezi návštěvníky opravdu zájem,“ vysvětlil Josef Hofman.

Místní sokoli se přitom chtějí pustit i do výstavby garáže pro rolbu, která má zároveň sloužit i jako sklad materiálu. Nad ní by měla vzniknout přístavba nabízející zázemí pro obsluhu sjezdovky.