Rozbitou okružní křižovatku před prostějovskou nemocnicí začnou příští týden opravovat zaměstnanci firmy A.S.A. Severní obslužná se tak na necelé dva týdny uzavře. Ale jen po určitou část dne. Pacienti se v tuto dobu dostanou do zdravotnického zařízení z Plumlovské ulice.

Na vozovce v okružní křižovatce zejí obrovité díry, které má na svědomí zima.

„Průjezd po severní obslužné nebude možný od šesté do patnácté hodiny. Omezení začne platit nejspíš už v pondělí třiadvacátého března, přičemž termín dokončení prací byl stanoven na pátek třetího dubna, “ informoval ředitel A.S.A. Tomáš Fajkus.

Upřesnil, že zákaz vjezdu na severní obslužnou bude platit od Hacarovy ulice a jediná vozidla, která po ní budou moci projíždět celý den, jsou autobusy městské hromadné dopravy.

„Na dodržování zákazu dohlédnou strážníci,“ varoval řidiče ředitel A.S.A.

Opravy proběhnou na dvakrát

Poznamenal přitom, že rekonstrukce vozovky rondelu byla rozvržena do dvou etap.

„Během té první, delší, se opraví silnice na třech čtvrtinách křižovatky. Příjezd na ni bude znemožněn nejen po severní obslužné, ale i směrem od sídliště Hloučela,“ informoval Tomáš Fajkus.

Řidiči budou přes zbývající část opravovaného rondelu jezdit podle značek. Ve druhé etapě se pak opraví zbylá čtvrtina křižovatky.

„To už budou řídit dopravu přenosné semafory,“ konstatoval Tomáš Fajkus s tím, že zaměstnanci jeho firmy opraví výtluky na rondelu klasickým postupem. „Vozovka se vyřeže, vyfrézuje a položí nový povrch,“ popsal.

Křižovatku čeká i celková rekonstrukce

Podle prostějovského radního Zdeňka Peichla jsou zmíněné opravy pouze provizorní. Město totiž už vybírá firmu, která se pustí do celkové rekonstrukce křižovatky u nemocnice. A nejen to. Připravují se úpravy tamní autobusové zastávky a radnice chce vyřešit také problémy spojené s parkováním u nemocnice.

„Na celý tento podnik je v rozpočtu vyčleněno deset milionů korun. Práce zahájíme už letos a řidiči se tak musí připravit na další dopravní omezení. Vše se pokusíme řešit tak, abychom je příliš nezatížili,“ uzavřel Peichl.