"Západní část severního obchvatu finišuje, v jarních měsících příštího roku dojde k otevření části od odbočky ze Smržic po průmyslovou zónu Za Olomouckou ulicí. Je to z důvodu zachování obslužnosti, protože ve stejnou dobu dojde k uzavření příjezdu na tuto ulici od kruhového objezdu. Bude zde probíhat rozsáhlá výměna všech sítí," informuje náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Výstavba nové prodejny Lidlu se v prostějovské Anenské ulici - 24.11. 2020
Den D přijde v pondělí. Otvírá se nový Lidl v Anenské ulici, co nabídne?

Strastiplné putování skončí i cyklistům užívajících stezku do Smržic. V jarních měsících příštího roku už by měli mít k dispozici novou lávku nad výše zmiňovanou spojkou.

"Lávka přes severní obchvat na cyklostezce Prostějov - Smržice bude plně dokončena dle předpokladu v jarních měsících. Požádali jsme investora, kterým je Olomoucký kraj, o možnost povolení předčasného užívání, aby mohla být opětovně využívána celá cyklostezka," sdělil Deníku Jiří Rozehnal.

Plány na severní obchvat se na veřejnosti řešily deset let. Samotná realizace začala 13. srpna 2019. Stavba přijde na 355 milionů a hotovo by mělo být na jaře roku 2022.