"Celá stavba je zatím v předstihu asi pěti měsíců," potvrzuje náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že most přes železniční trať a Kosteleckou ulici bude dokončen v listopadu.

"Poslední část severního obchvatu bude v průběhu měsíce listopadu povolena do předběžného užívání. Tímto dojde ke zprůjezdnění celého obchvatu, kolaudace proběhne počátkem příštího roku," doplňuje náměstek Rozehnal.

Řidiči posunutý termín vítají. "Rodiče manžela žijí v Čelechovicích na Hané a jezdím za nimi pravidelně. Hlídají nám sem tam syna. Měsíc už využívám spojku od nového Kauflandu a těším se, až bude otevřený celý obchvat," říká Hana Slezáková, která dodává: "Dopravě ve městě výrazně ulevilo i otevření výpadovky na Kostelec na Hané." právě zmíněná výpadovka je také součástí obchvatu a zprůjezdněná je od 1. září letošního roku.

Krajská investice s účastí města. „Obchvat, respektive silniční těleso, je investicí Olomouckého kraje. Město Prostějov financuje všechny práce mimo silnici," uzavírá Rozehnal.

Plány na severní obchvat se na veřejnosti řešily deset let. Samotná realizace začala 13. srpna 2019. Stavba přijde na 355 milionů a původně mělo být hotovo na jaře roku 2022.