Čekání na zelenou, je už pro řidiče jezdící Kosteleckou ulicí rutinou. Semafor regulující jednosměrný provoz pod budovanou mostní konstrukcí už funguje nedaleko veterinární stanice více než rok.

"Už mi to ani nepřijde. Nějak jsem si na to za tu dobu zvykla. Navíc jsou řidiči jezdící od Kostelce ohleduplní a většinou ty, kteří jedou od Smržic pouštějí," komentuje aktuální stav Hana Burešová, jezdící po inkriminovaném úseku prakticky denně.

Příští týden bude ale hůř. Od úterý 1. června se bude měsíc jezdit pouze na Smržice.

"Uzávěra Kostelecké je z důvodu montáže mostu, který je součástí severního obchvatu. Od 1. do 30. června 2021 bude částečná uzávěra s tím, že bude možné odbočení směr Smržice," informuje náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal.

Úplná uzavírka o prázdninách

Větší komplikace čekají na motoristy o prázdninách. Hojně využívaná silnice bude oboustranně neprůjezdná dva měsíce. "Úplná uzávěra Kostelecké bude v období od 1. července do 31. srpna 2021. Veškeré informace o uzavírkách, objízdných trasách včetně map budou předem zveřejněny v regionálním tisku, včetně webu a facebooku města Prostějova," uvádí náměstek Rozehnal.

Teď bahno, brzy už po lávce

Komplikovaný život mají cyklisté, kteří už netrpělivě čekají na otevření mostu na trase z Prostějova do Smržic.

"Když prší, což je teď hodně často, tak se tam nedá projet. Na kolo se nalepí kila bahna a nedá se to ušlápnout," podělil se o svou zkušenost Jan Vysloužil, senior ze Studence. Jeho strasti s rozbahněným polem, by ale měly být zanedlouho minulostí.

"Zprovoznění lávky, která je součástí cyklostezky Prostějov – Smržice, očekáváme v červnu," říká závěrem Jiří Rozehnal.

Plány na severní obchvat se na veřejnosti řešily deset let. Samotná realizace začala 13. srpna 2019. Stavba přijde na 355 milionů a hotovo by mělo být na jaře roku 2022.