"Hromadu akcí jsme museli úplně zrušit. Zaměřujeme se na odbornou přípravu, údržbu techniky a výjezdovou činnost. Z kulturní a spolkové činnosti nemůžeme dělat vůbec nic," komentuje současný stav starosta SDH Michal Burget.

"Činnost jako takovou jsme obnovili v roce 2017. Začínali jsme v napůl zrekonstruované zbrojnici se zastaralým zařízením. Před rokem téměř na den přesně, jsem založili zásahovou jednotku. Je nás dvanáct a jsme plně funkční. Celkově máme 39 členů," informuje Michal Burget a pokračuje: "Začali jsme jakoby na zelené louce. Neměli jsme vůbec nic. V současnosti máme vlastní výjezdové vozidlo, do kterého se nás vleze přesně pět. Máme i veškeré potřebné vybavení. V uplynulém roce jsme měli šest výjezdů. Největším zásahem bylo hašení požáru místní stodoly, kterou jsme zachránili." 

Postarají se i o pivko

Ve Stínavě obě instituce chybí, ale točené pivo si přesto místní dát mohou.

"Staráme se prakticky o veškerý kulturní a společenský život v obci. V normální době kdykoliv je příležitost, uděláme v obecním domě nebo venku akci, na které točíme pivo a zajišťujeme občerstvení," popisuje starosta SDH Michal Burget a dodává: "Máme i facebookové stránky, prostřednictvím kterých informujeme o všech našich akcích. Máme v plánu obnovu mládeže."