„Chtěli jsme navázat na tradici hodů, které se zde v Ochozi pořádaly v meziválečném období. Místní kaplička je zasvěcena svatému Václavovi, takže proto to jsou hody svatováclavské. V Ochozi máme navíc chov prasat, proto to jsou vepřové hody,“ řekl člen skupiny Eques Tempus Pavel Bílý.

Lidé si tak mohli pochutnat například na pečeném a uzeném masu, živáňské pečeni, klobásách, nechyběly ani tradiční stánky. Doprovodný program vyplnila šermířská skupina Lucrecia či taneční vystoupení základní umělecké školy z Mohelnice. Večer pak zábava pokračovala koncertem skupiny Sax rock.

„Každý rok si tu najde cestu více a více návštěvníků a my se snažíme, aby si každý našel to svoje, co od akce hledá. Jsme skupina historického šermu, takže chceme, aby měla akce i historický nádech,“ vysvětloval Bílý.

Hlavní lákadlo, tedy vepřové, šlo však rychle na dračku. Už v 18 hodin totiž většina z pochutin zmizela.

„Původně jsme měli 600 kilogramů masa, 40 bochníků chleba a 500 koláčů. Jenom klobás bylo 40 kilogramů. Teď už zbývá jen pár kilogramů živáňské pečeně a vepřové kýty. Není se ale čemu divit, odhadem se zde protočilo okolo dvanácti set lidí,“ usmíval se pořadatel akce.