„Možná se budeme o této věci bavit na radě, která je příští týden. Je pravda, že tato problematika šla v poslední době do pozadí," uvedla náměstkyně primátora Alena Rašková.

Magistrát přitom nabídky na provozování Senior taxi obdržel.

„Zájemci jsou, zatím se ale o tom, zda a za jakých podmínek službu provozovat, jedná," řekla mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová. Její slova upřesnila Alena Rašková.

Nabídky

„Dostali jsme čtyři nabídky. Přišly od provozovatelů zdravotní dopravy, taxislužby i provozovatelů Senior taxi v Moravskoslezském kraji," doplnila náměstkyně primátora, která má kromě dopravy na starost i sociální oblast. Podle informací Prostějovského deníku jedna z nabídek pochází i od místní zdravotní dopravy.

Oslovení lidé by podle svých slov pokračování služby, která denně převezla desítky lidí, spíše uvítali.

„Moje švagrová Senior taxi jezdila a sama znám provozovatele. Lidi si službu i jeho strašně chválili," sdělila třeba Jana Veselá. Také oslovení klienti služby ji vnímali spíše pozitivně. Řada z nich využívala Senior taxi opakovaně.

V srpnu však vyšlo najevo, že Jan Spáčil pokračovat nechce. Jako důvody uvedl psychické a fyzické vyčerpání i velké nároky na čas. Někteří zástupci zdravotních služeb na Prostějovsku však poukazují také na další problém, který se s provozováním takové služby pojí.

Problémy s pasažéry

„Určitě bych do toho nešel, je to nevděčná činnost. Lidé si vymýšlí a dávají navíc jen symbolickou částku. Nikdo tuto službu nezaplatí. Z těchto důvodů toho nejspíš pan Spáčil nechal," uvedl například majitel zdravotní dopravy Pavel Franc.

Magistrát stále úplně nevyloučil i variantu, že by Senior taxi nepokračovalo. Alena Rašková však už v minulosti označila službu za krok správným směrem a i nyní potvrdila, že by ji ráda zachovala.

„Senior taxi rozhodně nenecháme vyšumět," zdůraznila pro Prostějovský deník s tím, že poslední nabídka na radnici přišla minulý týden.