Klienti služby jejího konce litují a poukazují na její výhody.

„Je to strašná škoda. Zvykli jsme si na tu možnost Senior taxi využít, někam s ním zajet a nebýt odkázaní na rodinu nebo taxislužby," uvádí Bohumila Modrá.

Sama také služby Senior taxi doporučovala kamarádkám.

„Rozdávala jsem ve svém okolí telefonní čísla na pana Spáčila. Vždycky byl ochotný, pomohl a zavezl mě, kam bylo potřeba," dodává osmdesátiletá žena.

Ta byla jednou ze stovek zákazníků Senior taxi, které někteří lidé využívali i pravidelně.

Službu sponzorovalo město Prostějov. Podporovalo ji čtyřiceti tisíci, které byly příspěvkem na palivo. A o pokračování po té, co k prvnímu srpnu uplynuly zkušební čtyři měsíce, vedení města projevilo zájem.

„Je to pro mě velké zklamání. Jsme domluvení, že do dvacátého srpna dá pan Spáčil vědět, jak se rozhodl. V případě, že provozování odmítne, bude samozřejmě město uvažovat nad alternativou," uvedla náměstkyně primátora Alena Rašková.

Právě za ní přišel na jaře letošního roku Jan Spáčil s tím, že by službu rád provozoval.

Prostějovské Senior taxi provozované jedenadvacetiletým podnikatelem

Provozovatel prostějovského Senior taxi Jan Spáčil. Foto: DENÍK/Michal Sobecký

"Už jsem to nezvládal"

Jednadvacetiletý podnikatel má sice stále čas na definitivní rozhodnutí. Podle jeho slov už k němu ale došel.

„Magistrát chtěl abych pokračoval. Zatím jsem odmítl," řekl Jan Spáčil.

Vysvětlil také důvody, proč se zatím s magistrátem na dalším fungování služby pro seniory nedohodl.

„Už jsem to fyzicky ani psychicky nezvládal. Od rána do večera jsem byl pryč, neměl jsem žádný volný čas. Nezbyl ani na osobní život," dodal.

Senior taxi na Prostějovsku fungovalo od prvního dubna. Poskytovalo dopravu lidem nad šedesát čtyři let za jakýmkoli cílem v okolí Prostějova.

Jan Spáčil si za své služby účtoval dvacet korun za jízdu po Prostějově, sedm korun za kilometr v případě dopravování mimo město. Denně převezl desítky lidí.

Marek Keppert