„Senior taxi jsem párkrát využila už i v minulosti, když to provozoval někdo jiný. Jsem ráda, že to zavedli znova," řekla klientka taxislužby Milada Linhartová.

Senior taxi přestalo fungovat v polovině letních prázdnin. Lidé si však službu velmi oblíbili a vedení města se rozhodlo, že chce v jejím provozování pokračovat.

„Lidé se mylně domnívali, že službu provozuje město, a zavalili nás prosbami, abychom ji znovu obnovili. Byli se Senior taxi velmi spokojení a hojně jej využívali. Proto se vedení města rozhodlo zadat novou zakázku k obnovení služby," uvedla mluvčí radnice Jana Gáborová.

Za dvacet korun

Za cenu dvaceti korun se mohou nechat senioři starší pětašedesáti let dovézt k lékaři, na poštu nebo třeba na nákup.

„Lidé mohou jezdit vždy v pracovních dnech od půl sedmé ráno do půl třetí odpoledne. Služba seniory odveze po území města Prostějova z místa trvalého bydliště," nastínil náměstek primátorky Pavel Smetana.

„Seniory odveze k praktickým a odborným lékařům, do nemocnice a na polikliniky, na náměstí T. G. Masaryka, na pobočky České pošty a na úřady," vysvětlil Pavel Smetana s tím, že od prvního ledna budou klienti Senior taxi potřebovat speciální průkazku, která prokáže jejich věk a trvalé bydliště v Prostějově.

„Zájemcům vystaví průkaz bezplatně odbor sociálních věcí ve Školní ulici. Při vyřízení je potřebné předložit občanský průkaz a držitelé průkazu ZTP/P předloží také tento průkaz," upozornil Pavel Smetana a dodal, že se seniorem se může přepravovat i jeden člověk jako doprovod, který průkaz nepotřebuje, avšak uhradí si plnou cenu za taxislužbu.

Své fungování v Prostějově si pochvaluje i současný provozovatel Senior taxi, firma Komfort Logistik.

„Službu provozujeme v několika městech, takže máme v těchto ohledech dostatek zkušeností. Zatím je brzy na to, abychom hodnotili naše fungování v Prostějově, ale dá se říci, že zákazníků každým dnem přibývá a zatím máme jen pozitivní ohlasy. O Vánocích byl samozřejmě zájem trochu nižší, ale od nového roku očekáváme nárůst klientů," uvedl jednatel firmy Roger Tout.