„Peče si buchty z mouky. Ovoce a zeleninu má od sousedky," vrtí hlavou senátorka Božena Sekaninová (ČSSD). Ve druhém kole voleb do horní komory Parlamentu získala Sekaninová v pátek a sobotu podporu tří čtvrtin všech voličů, kteří přišli k urnám.

„Seniorům vláda slibovala valorizaci důchodů. Slib nesplnila. Místo toho začne stavět chudobince," konstatovala Sekaninová krátce po obhajobě senátorského křesla.

Zdůraznila, že společnost vypadá tak, jak se mají důchodci. „A nadstandard ve zdravotní péči? To znamená, že důchodce nebudeme léčit," mračí se levicová senátorka.

Burcuje, že otázka důstojného života lidí, kteří celý život pracovali a odevzdávali společnosti hodnoty, se musí řešit. „A musíme to chtít řešit všichni," vzkázala Božena Sekaninová.

Ve vztahu k rodinám pak odmítla, aby ministerstvo financí mělo možnost umísťovat v obcích videoterminály. „Chodí za mnou lidé, kteří přišli kvůli hazardu o střechy nad hlavou. Začne to tím, že muž odnese do zastavárny televizi. Skončí to tak, že rodina s dětmi přijde o bydlení," přiblížila.

Božena Sekaninová si dle svých slov před volbami kladla otázku, zda svoji práci dělá dobře. „Teď, po zveřejnění výsledků, vím, že ano. Chci svým voličům poděkovat za důvěru," řekla. Zároveň přiznala, že ji mrzí nízká účast lidí ve volbách. „Těch zhruba šestnáct procent je opravdu málo," řekla.

Jaké jsou největší úspěchy senátorčina předchozího volebního období? „Jsem spoluautorkou loterijního zákona, zákona o zaměstnanosti a zákona o sociálních službách," reagovala Božena Sekaninová, která je v Senátu je členkou Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku, post má i v komisi pro rozvoj venkova.

Pětapadesátiletá politička se narodila ve Šternberku. Je rozvedená, má dvě dospělé děti. Vystudovala střední zdravotnickou školu. V letech 1998 až 2009 působila jako prostějovská místostarostka zodpovědná za oblast sociální, zdravotní, školství a kulturu.