V minulé sezoně sice nedokázal zabránit v Jihlavě sestupu do první ligy, i tak si ale tuhle zkušenost pochvaluje.

„Beru to jako pozitivní sezonu. Je výborné si zahrát proti týmům jako Brno, Sparta, Třinec,“ vrátil se k působení v Dukle sedmadvacetiletý útočník, který vyniká především rychlostí.

Vracíte se do prostředí, které znáte. Je to pro vás velká výhoda?
Ta adaptace bude snazší. Znám tady skoro všechny. Byl jsem jen rok pryč a teď se vracím do stejného prostředí, takže je to pohoda. To jádro týmu tady zůstalo a některé nové hráče znám z dřívějšího působení v jiných klubech.

Bylo to lehké rozhodování, zda se vrátíte do Prostějova?
Jednání bylo rychlé. Když jsme mluvili s trenérem Vykoukalem, šlo jen o to doladit detaily smlouvy. Měl jsem i jiné nabídky, ale chtěl jsem do Prostějova.

Máte za sebou rok v extralize. Jak jste se posunul?
To se uvidí až v září. Dalo mi to hodně a doufám, že to na ledě bude znát. Mám trošku víc zkušeností. Na druhou stranu je to jen hokej a je to furt stejné.

Sezona v Jihlavě skončila sestupem. Berete tohle angažmá i přesto jako přínos?
Beru to jako pozitivní sezonu. Je výborné si zahrát proti týmům jako Brno, Sparta, Třinec. Ty zápasy proti nim jsme odehráli důstojně, někdy jsme je i porazili. V Jihlavě jsme neměli tým nabitý hvězdami, ale každý makal. Ta sezona mi dala hodně.

Šéf klubu Jaroslav Luňák má maximalistické cíle a vyhlásil útok minimálně na semifinále. Berete to jako pozitivní motivaci nebo spíše jako větší tlak?
Máme dost zkušených kluků, kteří si umí říct své v kabině. Pokud budu mluvit za sebe, já mám rád, když se hraje o hodně. Je dobré mít vysoké cíle. Když se řekne, že budeme hrát o osmé místo, tak to tolik nemotivuje. Mám radši, když se mluví takhle na rovinu.

Už jste stihl s trenérem probrat vaší roli v týmu?
Probírali jsme to, ale ještě ne nijak dopodrobna. To budeme řešit až na ledě. Moje role v týmu bude asi pomáhat hlavně v produktivitě.

Produktivita v minulé sezoně v podstatě ležela na třech hráčích Divíškovi, Nouzovi a Rudovském. Bude tým schopen ji rozložit na více hráčů?
Je tam ještě Lukáš Luňák a Venky (Matouš Venkrbec). To jsou taky zkušení hráči. Teď jsem přišel já s Markem Račukem a my už taky máme nějaké zkušenosti. Je tady dostatek hráčů jak do dravosti, tak do zkušenosti.

Trenér Vykoukal preferuje, aby se hráči připravovali přes léto individuálně a sami měli iniciativu se zlepšovat. Vyhovuje vám tento přístup?
Já s tím souhlasím. Téměř celý život jsem pracoval sám v létě. Ty sezony po individuální přípravě jsem se cítil nejlépe připravený. Tento rok jsem dal šanci kondičnímu trenérovi v Šumperku, pod kterým trénují jak hráči z NHL a KHL. Kouč Vykoukal se byl dívat na tréninky a taky byl spokojený. I kondiční trenér dostává informace.

Jak ta kondiční příprava probíhá?
Chodím na led každý týden. Ve Vyškově udělali krásný areál, tak tam chodím s dalšími hokejisty, co hrají KHL nebo NHL. To máme každou středu a mám hodinu na ledě a hodinu na suchu. Pondělí, úterý, pátek, neděli mám další tréninky. Cítím se dobře.

Už se těšíte, až 23. července vyjedete na led a začnete trénovat pohromadě?
Teď se po těch devíti týdnech přípravy těším hlavně na dovolenou. (směje se) Těším se ale, až se sejdeme. V tom týmu je to lepší, než když člověk trénuje sám. Když je víc lidí, je v kabině sranda a člověk už tolik nemyslí na únavu.

Pohledem trenéra Vykoukala
Už tady byl v předminulé sezoně a hodně nám pomohl. Dokázal, že umí rozhodovat zápasy. Měl tu bod na utkání a díky tomu se dostal do extraligy. Věřím, že bude patřit k nejlepším a spolu s dalšími silnými hráči pomůže dovést do vyšších pater tabulky. V extralize nasbíral trošku víc zkušeností a věřím, že mu zůstala i rychlost a hlad po gólech.