Tyto práce proběhnou v souvislosti s revitalizací Brněnské ulice, kterou v letošním roce připravuje Olomoucký kraj.

Zástupci magistrátu se pro opravy semaforů rozhodli po domluvě s dopravními policisty. Podle nich by bylo dobré využít situaci, kdy bude Brněnská ulice uzavřena. Výměna zařízení pak bude o něco jednodušší.

„Konkrétně půjde o výměnu sloupů, návěstidel a řadiče světelné signalizace, který je ve špatném stavu a po ukončené technické životnosti,“ vysvětlil náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Podle jeho odhadů by měly práce, které proběhnou v termínu od dubna do května letošního roku, trvat přibližně čtyři týdny.

„Výměnou světelné signalizace nebude omezen vlastní provoz na Poděbradově náměstí. Semafory budou vypnuty a řidiči křižovatkou projedou podle dopravního značení,“ doplnil Jiří Pospíšil.


Opravy Brněnské ulice měly proběhnout v rámci opravy silnice z Prostějova do Mořic už loni. Uzavírka však byla krátce po vyhlášení, z důvodu nepříznivých klimatických podmínek zrušena a stavební práce by tak podle Krajského úřadu měly začít až letos.

Kdy přesně plánovaná rekonstrukce započne a jaké další dopravní omezení přinese, se zatím neví. Prostějovský magistrát by měl občany včas informovat.