Magické datum si zapsalo do oddacích listů patnáct párů. Nejmladším snoubencem byla čtyřiadvacetiletá nevěsta a nejstarším šestapadesátiletý ženich. Dosavadní rekord, sedmnáct svateb za jediný den, však pokořen nebyl.

Miroslav a Kamila Krychtálkovi si „sedmičkový“ termín objednali s dlouhým předstihem. Jako svatební vůz zvolili růžový fiátek. „Doufáme, že nám datum přinese štěstí. V barvě a typu auta ale žádná symbolika není.

Zkrátka jsme si ho půjčili od kamarádky,“ prohodila usměvavá nevěsta.
„Více než deset svateb během jediného dne je pro mě výzva,“ prozradil oddávající Josef Augustin. To, že se v sobotu u svateb střídal ještě se dvěma kolegy, považuje za naprostou výjimku.

Prostějovský zastupitel vzpomíná, že za čtvrt století, co svatebčany provádí obřadem, padla i facka, připíjelo se olejem, ale nikdo neřekl ne. První svatbu „měl“ v roce 1981 a od té doby prý zažil už leccos.

„Dosud mi žádná nevěsta neomdlela a nikdo nakonec neřekl ne,“ usmíval se Augustin. „Vrylo se mi třeba do paměti, když nevěsta při obřadu vlepila ženichovi výchovnou facku. Prý měla pocit, že se jí dostatečně nevěnoval,“ zmínil se. Ženich však přesto řekl ano. Na další ano pak jiná nevěsta čekala téměř minutu. Kdyby ženich vydržel mlčet o pár vteřin déle, vyhrál by basu koňaku.

„Připíjel jsem si i nějakým olejem, jistý farmaceut ho donesl k přípitku,“ pokračoval Augustin s tím, že tekutina byla docela chutná.
„Mrzí mě, že lidem, které oddám, nemohu dát pamětní list. Bylo také zvykem darovat ženichovi pero a to teď není. Je škoda, že s tím radnice skončila,“ posteskl si Josef Augustin