Od středy 26. října až do neděle 30. října tady můžete ochutnávat, co chuťové buňky ráčí.

Kančí, dančí, jelení i srnčí, s šípkovou i na smetaně, s houbami i brusinkami.

„Máme připraveno šest hotových a šest minutkových jídel i speciální předkrmy," řekla majitelka Hospody Na Sépce Jitka Krajíčková.

„Za ty roky, co hody pořádáme, se nedá říci, co mají lidé nejraději. Máme ověřené, že se sní všechno, a z toho máme velkou radost," doplnila.

Zvěřina měla v jídelníčku vždy zvláštní postavení. Dříve byla výsadou panstva, dnes je běžněji dostupná, ale stále se konzumuje spíše při slavnostních příležitostech.

A to je možná škoda, protože se jedná o vysoce kvalitní přírodní produkt, protože pochází ze zvířat, žijících ve volné přírodě. Jejich strava je pestrá a důležitá pro aromatické i nutriční vlastnosti masa.

„Já běžně maso příliš nejím, ale přiznám se, že zvěřinu občas ochutnám," řekla Eliška Jeřábková z Prostějova. „Sama bych si ji nepřipravila, ale nedávno jsem u kamarádky měla jelení na česneku, a byla jsem nadšená," řekla.

V Hluchově mohou zájemci začít s ochutnávkou svých oblíbených jídel ve středu, v sobotu v podvečer jim k tomu bude navíc hrát cimbálová muzika z Uherského Hradiště.

„Na tento den doporučuji návštěvníkům, aby si místo telefonicky rezervovali na čísle 702 318 000, protože míváme plno," upozornila majitelka hospody.

V neděli zvěřinové hody končí a ti, na které se nedostane, se mohou těšit na speciální menu zase příští rok.