„Za dob komunismu jsem volit nechodil. Když jsem byl mladý, tak jsme se s partou kluků schovávali, abychom nemuseli jít k volbám. Někdy nás bylo i patnáct a brali jsme to jako legraci a zároveň formu protestu. Kvůli tomu jsem pak nemohl ani studovat, protože jsem měl špatný posudek," vzpomíná na minulá léta husitský duchovní.

„Pamatuji si, že tehdy chodili komunisté až do domácností, zvonili dům od domu a sbírali každý hlas," dodal Miloš Košíček. Po sametové revoluci však k volebním urnám chodí pravidelně. „Po listopadu 1989 jsem dokonce dělal volebního manažera, takže jsem naopak k volbám lidi pobízel," dodal s úsměvem prostějovský farář.

Podle jeho slov i v dnešní době existují dobří politikové.

„Stále si myslím, že jít k volbám má smysl, i když mám pocit, že vhodných kandidátů je čím dál tím méně. Stále se však mezi těmi špatnými najdou i dobří," říká Miloš Košíček. (ham)

Volební místnosti se otevřely úderem 14. hodiny. Lidé v Olomouckém kraji svými hlasy rozhodují o novém vedení hejtmanství. O přízeň voličů se uchází osmnáct politických stran a hnutí. Kromě voleb do krajských zastupitelstev se na Prostějovsku volí i nový senátor. Místnosti se v pátek uzavřou ve 22 hodin. V sobotu bude možné odevzdat svůj hlas do volební urny od 8 do 14 hodin.

SOUVISEJÍCÍ: Vybírá se nová vláda našeho kraje, na Prostějovsku se volí i do senátu