Řada z nich argumentovala odmítavým stanoviskem osadního výboru a dotčených městských odborů. Na opakovaný dotaz, proč radní na zpeněžení půdy trvají i přes jejich vyjádření, se opoziční zastupitel Václav Šmíd (KSČM) dozvěděl od místostarosty Vlastimily Uchytila (ODS), jenž byl předkladatelem doporučení, toto:

„Rada může doporučit cokoli. Svůj názor vyjadřuje hlasováním.“ Místostarosta Uchytil zdůraznil, že v územním plánu je parcela vedena jako zeleň, tudíž tam legálně žádná stavba vyrůst nemůže.

„Pokud cena sto padesát korun za metr čtvereční odpovídá ceně zeleně, pak je to případ na nějaké ohlášení,“ vyjádřil se například zastupitel Miroslav Hanák (ČSSD).

Václav Šmíd pak stejně jako v minulosti navrhoval, aby se všechny městské prodeje řídily cenou tržní a ne tou odhadní. Varoval, že nespokojenost s chováním vedení města vedla před pár lety k odtržení Držovic od Prostějova a naznačil, že by k podobné situaci mohlo dojít i ve Vrahovicích.

Místostarostanechal hlasujícím volnost

Místostarosta Miroslav Pišťák dal svým spolustraníkům při hlasování volnost. „Vnímám názor, že prodej není nejšťastnější. Nikoho nesvazuji, záleží na každém z vás, jak budete hlasovat,“ prohlásil v obřadní síni.

Zastupitelé pak doporučení radních smetli ze stolu. „Pro bylo sedm z nich, proti deset, zdrželo se dvanáct,“ spočítala mluvčí radnice Jana Gáborová. Miladu Galářovou z vrahovického osadního výboru výsledek hlasování těší.

„Jsem ráda, že to tak dopadlo. Ve Vrahovicích by totiž byla škoda prodávat jakoukoli zelenou plochu, která může složit nám všem. Tato je navíc blízko koupaliště a hřiště,“ prohlásila. Podle informací, které má, chtěl pozemek získat majitel domu v sousedství. Nejspíš ji chtěl využívat jako soukromou zahradu.