Materiál se nosí přímo na radnici

"Zapojili jsme se do humanitární sbírky na pomoc Ukrajině. Její výtěžek v podobě konkrétních věcí, by měl být ještě dnes expedován na slovensko-ukrajinskou hranici. Dostali jsme letáček, na kterém bylo přesně uvedeno co potřebují," informovala v pátek Gabriela Jančíková, starostka Plumlova s tím, že lidé jsou hodně štědří.

"Od vyhlášení sbírky k nám lidé chodili, ptali se co je potřeba a pak nosili léky, toaletní papír nebo trvanlivé potraviny. Dnes všechno odvezeme na sběrné místo do Velké Bystřice, ale ve sbírce budeme nadále pokračovat," doplnila starostka.

V noci ze čtvrtka na pátek někdo přejmenoval hlavní plumlovskou ulici z Rudé armády na Ukrajinskou. 4.3. 2022
Z rudé do modrožluta: V Plumlově se přes noc přejmenovala ulice

Ve zbrojnici se třídí o sto šest

Místem, kam mohou lidé z Kostelce na Hané a okolí nosit humanitární pomoc pro Ukrajinu je nová hasičská zbrojnice.

"Život na Ukrajině nám není lhostejný. Jakmile jsme viděli, jak to tam vypadá, okamžitě jsme se jako město rozhodli uspořádat humanitární sbírku," informoval kostelecký starosta František Horák s tím, že lidé zareagovali hodně rychle.

"Zapojili se obyčejní lidé a také firmy. Nejedná se pouze o místní, ale i o podnikatele a občany z okolních obcí. Hodně nám i volají, co bychom přesně potřebovali. Přijímáme také bytové vybavení, protože dvěma ukrajinským rodinám poskytneme bydlení."

Humanitární sbírka pro Ukrajinu vyhlášená městem Prostějov, má sběrné místo v Turistickém informačním centru vedle radnice. 1.3. 2022
Sbírka pro Ukrajinu se rozjela, do infocentra nosí věci lidé všech generací