"To je výborné, byl jsem zvyklý hodit něco na vozík a v sobotu to odvézt do sběráku ke svaté Anně. Mám to kousek. Teď bych musel přes celé město až za hlavní nádraží, to se mi nevyplatí. Budu muset počkat," komentoval realitu František, muž středního věku.

Zavřeno bude pět měsíců

"Sběrný dvůr v ulici Anenská bude uzavřen z provozních důvodů. Na sběrném dvoře bude do poloviny měsíce září probíhat rekonstrukce dvora a výstavba ReUse centra," informuje občany městský web. Co je ReUse centrum, čtěte ZDE.

Ilustrační foto.
Přehled zesnulých na Prostějovsku od 7. do 20. května 2024

Náhradní variantou bude po dobu rekonstrukce sběrný dvůr v Průmyslové ulici. "Sběrný dvůr bude otevřen denně, od pondělí do neděle. Jeho provozní doba je od 9 do 13 hodin a od 13.30 do 17 hodin," uvádí radniční informační portál.

Staví se ReUse centrum

Stavbu ReUse centra posvětilo na svém posledním zasedání zastupitelstvo města Prostějova. „V rozpočtu města jsou pro letošní rok schváleny finance ve výši 2.5 milionu korun. V březnu letošního roku proběhlo výběrové řízení na zhotovitele, kdy nejvýhodnější nabídku předložila Prostějovská stavební společnost PROSTAS s nabídkovou cenou 3.7 milionu," uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO).

Téměř hektarová travnatá plocha ve vnitrobloku na konci Tylovy ulice, mezi Dobrovskou a Okružní, má být zastavěna garážovým domem. 9.5. 2024
Garážový dům místo zeleně. Obyvatelé Prostějova se bouří, podepisují petici

U svaté Anny budou rozšířeny skladovací plochy sběrného dvora spolu s umístěním nového objektu Re – use centra i provozně sanitární buňky. Současně s rozšířením dvora bude řešeno jeho oplocení, přístupový chodník a zeleň.