„Myslel jsem, že nevěřím svým očím, když jsem zjistil, jak to s touhle zakázkou má dopadnout," řekl na úvod diskuze zastupitel za ODS Tomáš Blumenstein.

Vysvětlil také ve svém vystoupení, co přesně se mu nelíbí. Vyjádřil přitom odpor hned k několika záležitostem, které se zakázky týkaly.

„Firma, která vyhrála výběrové řízení, odstoupila. A opět po ní převzala zakázku společnost, která skončila až na dalších místech. Opět firma Stavby Krejčí. Rozdíl částky jsou přitom statisíce," řekl mimo jiné zastupitel. Poukázal tak na to, že firma Stavby Krejčí už v minulosti takhle zakázku získala. Týkala se přitom také zimního stadionu, tentokrát ovšem prostoru toalet.

Společně se zastupitelem za ODS protestoval i jeho kolega ze Změny pro Prostějov Jan Navrátil.

„Přidávám se ke kolegovi. Je podle mě potřeba vypsat nové výběrové řízení na šatny. A to s kaucí," zmínil zmenšení možnosti, že by v budoucnu vítězná firma odstoupila. Podal pak také protinávrh na odložení materiálu na další zastupitelstvo. Ten však neprošel. Opozici chyběly tři hlasy. Zastupitelé nakonec navýšení rozpočtu navrhované Odborem rozvoje a investic schválili. Pro byla těsná většina, tedy osmnáct přítomných.

Shoda okolností, argumentuje Fišer

V minulosti už pochybnosti o zisku jiné zakázky vyjádřil Tomáš Blumenstein. Náměstek Zdeněk Fišer na jeho proslov reagoval, že na případu není nic špatného. „Jedná se o druhý takový případ, je to shoda okolností, že se týká stejné firmy. Co se týká kaucí, zatím nebyla upravená v tomhle duchu směrnice magistrátu," vyjádřil se první náměstek primátorky, který má na starosti investice.

Okolnosti obou zakázek pak vysvětloval také vedoucí Odboru rozvoje a investic Antonín Zajíček.

„Dříve odstoupily od oprav zimního stadionu jiné firmy než nyní. Nejsme bohužel v situaci, kdy se hlásí o zakázku desítky firem," uvedl s tím, že kaucemi by se zároveň mohl zúžit počet uchazečů o zakázku. Náměstek Zdeněk Fišer pak už dříve informoval, že firma Pavel Hönig, která původně zakázku na opravu šaten získala, odstoupila kvůli svým kapacitám. Tuto informaci z firmy pro Deník potvrdil také Martin Hönig.

„Není v tom žádný problém. Získali jsme další zakázku a proto jsme zaslali na radnici dopis, že odstupujeme. Jiný důvod pro tento krok nebyl," řekl redakci Deníku.