„Jsem na Sandru zvědavá, jak vypadá po těch letech. Měla jsem doma v pokojíčku její plakát,“ svěřila se šestačtyřicetiletá Zuzana. „Nejoblíbenější písnička? Hiroshima,“ dodala bez zaváhání fanynka někdejší německé superstar, která během působivé show ve FunParku u Galerie Šantovka nasazovala jednu pecku za druhou.

Kromě megahitu Hiroshima během hodinového koncertu zpěvačky nechyběly nejznámější songy jako Everlasting Love, In the Heat of the Night nebo Maria Magdalena.

VIDEO: Koncert Sandry u olomoucké Šantovky, 19. května 2022

Zdroj: DENÍK/Daniela Tauberová

Věkový průměr publika?

„Věkový průměr publika? Padesát? To přeháním! Čtyřicet. Sandra je úžasná a na šedesát nevypadá a zpívá báječně. Vrací mě zpátky do mých nejkrásnějších let. Úplně cítím, jak tady mládnu,“ smála se padesátnice Iveta.

Legenda popu oslavila 18. května šedesátiny a v Olomouci ji čekaly gratulace. Sandra naposledy vystoupila v Česku před třemi lety. „Další plánované koncerty byly buď vlivem covidové pandemie zrušeny nebo odloženy na další roky," uvedl ředitel pořádajícího Divadla na Šantovce Petr Hlávka.

Investiční skupina DRFG postaví v blízkosti vlakového nádraží v Olomouci vícefunkční areál, který bude zahrnovat zhruba 450 bytů, květen 2022.
U olomouckého nádraží vyroste komplex se stovkami bytů

Diskopříběh na nažhavení

Na olomoucké retropárty roku se postaral o rozjezd i velké finále popový zpěvák a producent Michal David. Fanoušky potěšil hity z Diskopříběhu, který měl v kinech premiéru před 35 lety. Na playlistu českého hitmakera nechyběly ani skladby Pijeme colu nebo Každý mi tě, lásko, závidí. Zavzpomínal i na své začátky skladbou Já ty pátky dobře znám.

„Michal David je fenoménem české hudební scény. Je na ní už přes 42 let a stále oslovuje tisíce fanoušků a fanynek. Věříme, že jeho show bude nezapomenutelná,“ lákal před olomouckým koncertem Petr Hlávka.

Nové sídlo Českého rozhlasu Olomouc ve zrekonstruované budově v Pavelčákově ulici. Slavnostní otevření 18. května 2022
Z obchoďáku v Olomouci je nové sídlo Českého rozhlasu. Podívejte se dovnitř

Venkovní arénu u Galerie Šantovka nakonec během večera zaplnily stovky lidí. Tříhodinovou show s návratem do osmdesátek a devadesátek si po covidovém půstu všichni užívali. „Moc děkujeme, že vás přišlo tolik. V dnešní době. Moc děkujeme,“ ocenil přízeň český hitmaker.