"V případě, že nebude pršet plánujeme první samosběr v úterý 6. června. Letošní úroda vypadá mnohem lépe než loňská, kdy nás trápily deště. Teď už by ale jahody potřebovaly déšť, i když zaléváme ráno i večer," informuje majitel prostějovské jahodárny Ondřej Dostál.

V soutěži San Francisco World Spirits Competition (SFWSC), získal ocenění Double Gold ovocný likér Jana Kleinera. Autorkou receptu na vítězný likér je Růženka Kleinerová.
Růženčiny likéry z Hané dobyly svět. Získaly dvojité zlato v San Francisku

Jahody by měly být až do konce července. "Letošní sklizeň by měla být dlouhá. Máme vysazeny ranné i pozdnější odrůdy. Počítám, že by se mohlo sklízet až do 25. července," doplňuje Dostál.

Dvojice prostějovských koupališť - Aquapark Koupelky (na snímku) i Koupaliště Vrahovice zahajují v pátek 2. června sezonu 2023. V Aquaparku jsou nové vzduchové trampolíny. Foto: Domovní správa Prostějov, se svolením
Koupací sezona startuje. Aquapark i Vrahovice se otevřou v pátek

Prostějovská jahodárna se nachází za Určickou ulicí a k dispozici je velké parkoviště. Samosběr je možný do vlastních nádob a je možné si koupit košíky i přímo na místě. "Platba je možná pouze v hotovosti. Kdy a v který den budou probíhat samosběry zveřejňujeme pravidelně na našich webových stránkách. Provozní doba v den samosběru je od 10 do 18 hodin," uzavírá majitel plantáže.