„Je to taková věc, která, kromě plesů a koncertů pomáhá udržovat v chodu ekonomiku Společenského domu. Máme tu výhodu, že čas od času můžeme poskytnout obyvatelům takovouto službu," uvedl jednatel Společenského domu Roman Vejmola.

Sám by si v sále představoval spíše jiné aktivity.

„Dnes jsem byl na zasedání zastupitelstva v Národním domě a neměli tam v tom přednáškovém sále moc místa. Sem by se vešli spíš," poznamenal Vejmola.

Vadí mu také, že pokud se mu skutečně podaří vnést do Společenského domu život, tak rozhodně nesklízí žádné ovace. Aktivita je v případě KaSCentra spíše na závadu.

Nejtěžší je pro něj však v jeho práci nejistota z budoucnosti.

„Společnost dostala šanci na existenci do dalších dvou let. Ale to už tady má stát obchodní centrum. Majitelé sousedních domů jsou z toho také nesví," popisuje Roman Vejmola situaci kolem chystané stavby.

Nad budoucím obchodním centrem se totiž vrší otazníky. Projekt neprošel posuzováním vlivu na životní prostředí a nový hydrogeologický průzkum ukázal to, co všechny předchozí a co všichni místní obyvatelé vědí odjakživa. Totiž, že voda je místy i tři metry pod povrchem.

Stavba několikapodlažních podzemních garáží se tak stává, když ne utopií, tak zcela jistě pořádným technickým oříškem.