„Do regenerace Kolářových sadů se chceme pustit ještě letos. Od Státního fondu životního prostředí jsme na ni získali dotaci ve výši téměř dva a půl milionu korun,“ řekl prostějovský místostarosta Miroslav Pišťák a dodal, že tři a půl milionu korun poskytne město ze svého.

Místostarosta Vlastimil Uchytil počítá s tím, že se bude muset vykácet zhruba dvě stě dvacet stromů. „Bude se muset pokácet také březová alej. V parku brzy vystavíme reklamní poutače, na nich bude graficky znázorněno, jak budou Kolářovy sady po úpravách vypadat.,“ slíbil Uchytil.

Některým lidem se ale kácení březové aleje nelíbí. „Nedovedu si představit jak to tady bude vypadat. Jsem zásadně proti kácení aleje, měla by tady zůstat. Se sousedy jsme se dohodli, že napíšeme na radnici dopis, možná dáme dohromady také petici,“ řekl Vladislav Kocourek.

Podle Uchytila se ale lidé nemusí bát. „Hned jak to bude možné na místo vysázíme vzrostlou zeleň. Spolupracujeme i s českými ochránci přírody,“ sdělil Uchytil.

Regeneraci Kolářových sadů vítají in-line bruslaři. Ti se brzy dočkají pětisetmetrového okruhu pro in-line bruslení, které město v Kolářových sadech vybuduje.