Během ní představili nadšenci svá plavidla a masky. Po rybníku se tak prohánělo něco připomínající pojízdný cirkus, dále návštěva z Havaje či dokonce celý hrad. Úkol? Zůstat pokud možno co nejvíc na suchu a nebo se aspoň nepotopit."Jsem tu letos poprvé, a je to fajn. Přijeli jsme kvůli tomuhle a pivu," směje se Lucie Moučková, která se s partou lidí stala na odpoledne návštěvníky z Havaje.

Kromě možnosti pořádně se při kouscích aktivních účastníků zasmát, si mohli lidé pochutnat i na makrelách. Děti čekal skákací hrad, z Konice také dovezli tamní hasiči pěnomet. Nechyběla k tomu všemu ani hudba.Přitom vše podle organizátorky Lenky Popelkové začalo před pěti lety nenápadně. "Tehdy jsme to zakládali jako srandu pro pár lidí. Nyní jich chodí opravdu hodně, řada i z okolí," poznamenala při pohledu na náves a okolí rybníka, kde bylo přes sobotu skutečně rušno. "Vůbec jsem nečekala, že se to takto vyvine. O to víc bych chtěla poděkovat všem, kteří se na akci podílí a nějak přispěli," ocenila pomocníky organizátorka.

Nakonec událost pobavila a potěšila stovky lidí, malých i velkých. V jedné věci však mohl být překvapením. Skutečné, nefalšované necky na rybníku po celý den k vidění nebyly.