Online reportáž

S okamžitou platností bylo zrušeno večerní představení v Městském divadle Šanson v gala.Z nařízení Bezpečnostní rady státu, se do odvolání ruší všechna plánovaná představení v prostějovském Městském divadle. 10.3. 2020Zdroj: Deník / Zdeněk Vysloužil

"Bohužel se večerní představení neuskuteční. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, jednáme o náhradním termínu. Stejně tak budeme rušit všechna představení až do odvolání, tedy do 27. března. V současnosti jednáme i s dalšími organizátory akcí v našich prostorách, kteří už mají pronajatý sál," informovala Deník ředitelka divadla Jana Maršálková.

Původní záměr, že by se promítání v Kině Metro 70 nezrušilo úplně, ale projekce by byly jen pro 99 lidí nevyšel.

"Jednáme o možnosti, že bychom prodávali maximálně sto vstupenek. Tím bychom mohli promítat podle programu," sdělila ráno Deníku ředitelka kina Barbora Kucsa Prágerová.

Rada města ovšem vyhodnotila, že promítat pouze pro 99 lidí se nevyplatí.

"Nepřipadá nám to jako dobrý nápad," okomentovala Milada Sokolová s tím, že se Metro 70 do odvolání uzavírá.

Co je koronavirus?Zdroj: Deník

Mlýnský náhon si neprohlédnete

Další zrušenou akcí je plánovaný den otevřených dveří v prostějovské čističce odpadních vod a také jsou zrušeny prohlídky zatrubněného mlýnského náhonu, obě akce se měly uskutečnit v pondělí 23. března.

Program ruší i Duha

Ránu dostal i provoz Kulturního klubu Duha. Neuskuteční se víkendová Krajská přehlídka scénických tanců, ani avizovaný koncert skupiny Nezmaři.

"V sobotu je v Duze zrušené kino, krajská přehlídka dětských skupin scénického tance v MD, v úterý a středu je zrušená Duhová kulička a také středeční koncert Nezmarů," informovala náměstkyně primátora Milada Sokolová a doplnila: "Uvidíme, zda zrušíme vše úplně a vrátíme peníze, či najdeme náhradní termín."

Ve Ptení zavřou i školku

Celoplošné uzavření základních škol se týká i Ptení. Tam navíc přikročili i k tomu, že uzavřou od zítřka i mateřskou školu.

"Po konzultaci s paní ředitelkou, jsme se rozhodli, že od středy uzavřeme provoz v základní i mateřské škole. Myslím si, že se z preventivních důvodů jedná o dobré rozhodnutí. Obě zařízení budou uzavřena do konce příštího týdne, pak se rozhodneme podle aktuální situace," prozradil Deníku aktuální informace Jiří Porteš, starosta Ptení.

Zrušen je i nedělní bazárek dětského oblečení v prostějovské sokolovně.

Zavírá i Orion

Uzavřeno bude o zítřka i Středisko volného času Orion v Němčicích nad Hanou.

"Od středy 11.3. 2020 je činnost v zájmových kroužcích dočasně zakázána nařízením Ministerstva zdravotnictví. Zákaz platí do odvoláni. Zákaz platí i na plánované víkendové soutěže a vystoupeni," takové oznámení visí na facebookovém profilu Orionu.

Z víkendových akcí byl zrušen napříkald běžecký závod Alojzovské kopce, Výstava mysliveckých trofejí v Žárovicích a nedělní bazárek RC Lodička. Také senioři ze Smržic přijdou o plánované nedělní posezení.

Nový druh koronaviru nese označení SARS-CoV-2 a způsobuje chorobu COVID-19.
V kraji testováno 12 lidí na koronavir, pozitivní zatím nebyl nikdo
Předseda vlády Andrej Babiš (vpravo) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch vystoupili 10. března 2020 v Praze na tiskové konferenci k aktuální situaci v souvislosti s výskytem koronaviru
Česko zakázalo kvůli koronaviru akce nad sto lidí. Školy zůstanou zavřené
Ilustrační foto
Zakázané návštěvy a rušení akcí, koronavirus straší dál. Na úřad raději volejte

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník