Jednomyslně schválen. Všech pětatřicet prostějovských zastupitelů včera podpořilo obsáhlý výčet příjmů a výdajů prezentovaný místostarostou Miroslavem Pišťákem, který má na starosti městskou kasu. To je výsledek hlasování o návrhu rozpočtu města Prostějova na rok 2009.

„Teď, v tomto okamžiku je náš rozpočet vyrovnaný. Všichni ale víme, jaká je ekonomická situace ve světě, Evropě i České republice. Může nastat výpadek z příjmů státního rozpočtu. Ač věřím, že nebudeme muset sahat do našich finančních rezerv, máme pro tento případ připraveno zhruba šedesát milionů korun,“ uvedl Pišťák.

Radnice počítá pro příští rok s příjmy ve výši téměř jedné miliardy sto šedesáti čtyř milionů. Na neinvestiční výdaje dá téměř devět set padesát šest milionů. Zbytek, investiční výdaje, zamíří především do stavební činnosti.

„Tato suma činí téměř dvě stě milionů korun,“ upřesnil Pišťák s tím, že spoustě jednotlivých akcí pomohou evropské peníze.

Prostějované se tak mohou těšit na opravené chodníky, silnice, nová parkoviště, studenti budou chodit do zrekonstruovaných škol, peníze pomohou nejen městským parkům a hřbitovům, ale vytvoří i lepší podmínky pro fotbalisty či atlety.