„Rondel měl být spolufinancovaný krajem. A přitom se zde píše, že peníze nepřijdou. S podobou kruhové křižovatky na náměstí Padlých Hrdinů také nesouhlasím," sdělil zastupitelům opoziční zastupitel.

Náměstek primátorky Zdeněk Fišer však přítomné ubezpečil, že existuje příslib krajských peněz na rondel.

S rondelem nadále počítáme, říká primátorka

„Primátorka Alena Rašková dostala na hejtmanství příslib, že v pololetí peníze na rondely budou. Bez kraje každopádně nebudeme stavět," prohlásil náměstek k plánům magistrátu. Primátorka pak informovala, že se s rondelem bude nadále počítat. A pokud by peníze z kraje dorazily, začne se stavět.

„Pokud budou peníze a zároveň bude existovat projekt, který dopravní policie označí za smysluplný, pak se bude stavět," uvedla Alena Rašková. Reagovala tak na námitky Petra Kousala, který zasedá jako předseda v dopravní komisi. Navíc podle svých slov není sám, kdo se stavbou nesouhlasí.

„Hovořil jsem také s dopravním expertem Michalem Vafkem," vysvětlil s tím, že právě dopravní inženýr, který spolurozhoduje o podobě dopravních staveb ve městě, má k plánovanému řešení na náměstí Padlých hrdinů výhrady.

Návrh Petra Kousala na přesunutí peněz z chystaného rondelu na jinou investici nakonec prošel. Na dokumentaci ke stavbě se navíc bude ještě pracovat. Přestože by se tak mohla výstavba na náměstí posunout až do dalších let, náměstek pro dopravu Pavel Smetana v této skutečnosti zásadní problém nevidí.

„Myslím si, že velká komplikace by to být neměla. Na Poděbradově náměstí je výstavba rondelu aktuálnější a důležitější pro dopravní situaci ve městě," řekl.