„Kostelec na Hané byl vybrán k financování v letošním roce, protože získal potřebné bodové hodnocení v hodnotících kritériích, tedy například připravenosti programu, přehlednosti rozpočtu, potřebnosti projektu. Výběr schválila Expertní komise," potvrdila Klára Bílá z tiskového oddělení ministerstva.

Za peníze z ministerstva, městského rozpočtu a také od kraje by mělo dojít k rozsáhlým úpravám areálu. Výsledkem by měly být změny na hřištích či běžeckém oválu. Město si však bude muset vystačit s menšími prostředky, než jaké původně požadovalo.

Žadatelů z celé republiky bylo totiž tolik, že dohromady desetinásobně překročili finanční částku, která byla na podporu desítek projektů určená. Kostelce se tato skutečnost ve výsledku dotkla tak, že místo požadovaných devíti milionů dostal necelých sedm.

„O přiřknutí dotace víme, seznam schválených částek jsme viděli. Víme tak samozřejmě i o určité snížení námi požadované částky, ale nijak by to naše záměry ohrozit nemělo," ubezpečil starosta Kostelce na Hané Ladislav Hynek. Zároveň také vysvětlil, proč se město rozhodlo do sportovního areálu z roku 1997 finanční prostředky investovat.

„Areál je už v nedobrém stavu. Je potřeba mu dát nový kabát," vyjádřil se.

Jsme rádi, že se konečně poštěstilo, říká správce areálu

Jeho slova potvrzuje i správce areálu Petr Kudláček.

„Už zde padlo několik slibů kolem oprav a jsme rádi, že se konečně poštěstilo. Zruší se například jedno umělé hřiště, dojde k jeho rozdělení na dvě. Půjde hodně o to, aby se z tohoto areálu skutečně stalo sportoviště a nebylo průchodištěm pro všechny. Například spojení sportovišť s dětským hřištěm nebylo úplně šťastné," řekl s tím, že v budoucnu nemusí vše zůstat jen u úprav venkovních prostor.

Dostane se i na halu?

„Rekonstrukce haly už je taky na pořadu dne. Řešíme například opravu střechy. Je zde hned několik námětů, například na její zateplení, ale také k opravě povrchu v hale," sdělil Petr Kudláček ke sportovišti, které slouží řadě místních oddílů, ale také těm z Prostějova.

Nyní se však jeho uživatelé mohou stát při mohutnějších deštích svědky toho, jak do haly zatéká.

„Aktuálně se hlavně bude řešit venek. Rekonstrukce haly je pak otázka tří až pěti let," odhadl Petr Kudláček.

Rekonstrukci venkovních prostor pak ocenil například Stanislav Píchal, předseda zdejších fotbalistů. A to i přesto, že fotbalový areál se nachází v jiné části města.

„Přeji dalším klubům, aby na opravy došlo. A budu samozřejmě jen rád, když také někdy budeme mít možnost toto sportoviště využít," řekl na adresu chystané rekonstrukce. Ta by podle informací z vedení města měla proběhnout už letos. „Celá akce má určitý průběh, je potřeba ještě vysoutěžit dodavatele. Počítám ale, že během podzimu by se mělo začít pracovat," řekl Ladislav Hynek.