Okrašlovací spolek města Prostějova zahájil v lednu svou čtvrtou sezonu a lidé si projekt moc chválí.

„Akce se nám moc líbí. Využíváme ji od začátku zimy. Jsou tu příjemní lidé, paní Sokolová je skvělá,“ pochvalovala si strávnice Schnirchová.

„Na výběr jsme měli různá jídla. Vaří nám je v Národním domě a jsou opravdu chuťově výborná,“ dodala.

„Dnes máme dokonce na výběr. Mohli jsme vybírat mezi klasickým a segedínským gulášem. Vyhrál segedín,“ upřesnil s úsměvem jeden ze strávníků.

Pro šaty i jídlo na charitu

Ve čtvrtek byl projekt kolem poledne ukončen. „Projekt prodlužovat nebudeme. Důležité jsou zimní měsíce, aby měl člověk něco teplého do žaludku. Nejde až tak o finanční stránku, ale spíš o to, že nám všem schází čas, “ konstatovala Sokolová.

Pro teplé jídlo si dnes přišlo přes třicet ztrápených lidí, kteří ho s vděčností přijímali. Kromě guláše si mohli lidé pochutnat i na vaflích, tlačence s chlebem a perníčkách.

„Náš spolek Zdraví od malička se rád zapojil do tohoto projektu. Každý pátek sem chodily maminky a rozdávaly jídlo. Nepřemýšlíme nad důvodem, připadá nám to tak prostě správné,“ uvedla Jitka Nadymáčková, představitelka spolku a majitelka obchodu Bez obalu.


Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov, se vydávání jídla většinou osobně účastnila.

„Jsem vděčná všem svým přátelům, kteří mě ve vydávání zastoupili, když jsem měla neodkladná jednání. Také bych chtěla poděkovat Rudolfovu pekařství, které nás po celé dva měsíce zásobovalo chlebem,“ doplnila Sokolová.

I když už skončilo vydávání teplých jídel, lidem bez domova bude k dispozici Charita Prostějov a azylový dům.

„Máme stabilní službu šatník, kde si mohou lidé přijít vybrat oblečení. Dále spolupracujeme s potravinovou bankou, takže se u nás mohou i najíst. Hygienické zázemí pak nabízí azylový dům,“ upřesnil Vít Forbelský, pastorační asistent Charity Prostějov.