Ten také přidává další dojmy z nejnovějšího kruhového objezdu ve městě.

„Je hrozně nepřehledný. Kdo to tady v Prostějově nezná, tak vůbec nebude vědět, co tam má dělat. Auta tam do protisměru jezdí pravidelně," říká Prostějovan. S kritikou se k němu přidává i Lenka Prokopová, která úsekem pravidelně jezdí.

„Dost často tudy projíždím. Netušila jsem, jak bude vypadat. Předpokládala jsem, že bude stejný jako třeba u Intersparu nebo kdekoliv na městě," říká řidička.

„V pátek 19. prosince ráno jsem ještě jela směrem do města objížďkou a večer, za tmy, jsem se vracela zpět už Drozdovicemi, v klidu jsem si odbočila a kruháč není na první pohled vidět. Silnice se jeví stejná jako před tím," poznamenává. Nejsou to však podle ní jediné vady, které se dají na rondelu nalézt.

„Křižovatka je úplně mimo terén. Až to tam namrzne, bude docela veselo. S mužem a dětmi jsme se šli projít a muž když ho viděl, tak prohlásil: A to jako když pojedu na kole, tak budu muset šlapat do kopce?" popisuje Lenka Prokopová.

Další řidiči však poznamenávají, že jde především o zvyk a znalost pravidel.

Náměstek primátora Zdeněk Fišer řidiče i cyklisty uklidňuje, že se stavba ještě dočká úprav.

„Rondel je zatím v jakémsi zkušebním provozu. Během příštího roku se tato křižovatka spojí s Anenskou ulicí a přibude kruhový objezd u sběrného dvoru. Navíc je na stávajícím zprovozněném úseku jen podkladní vrstva a vpustě jsou snížené asi o pět centimetrů. Během roku se teprve vozovka zvedne do správné výšky," vysvětluje.

Další kruháče jsou v plánu

Kruhových objezdů je v Prostějově aktuálně šestnáct, jejich počet však v nejbližších letech dosáhne dvou desítek. V plánu jsou například okružní křižovatka na Poděbradově náměstí, magistrát pak uvažuje také o dalších v centru. Jednou z nich by měla být i ta na setkání Kostelecké ulice s Blahoslavovou a Vápenicí. Tato křižovatka však ukazuje, že ne vždy mají radnice a dopravní inspektorát na řešení silničních úseků neshodnou.

„Například na Přikrylově náměstí se přestavbou zvýší plynulost provozu," uvádí například k rondelu náměstkyně primátora pro dopravu Alena Rašková.

Dopravní inženýr Michael Vafek je však jiného názoru.

„Jsou místa, kde by bylo vhodnější řízení křižovatek světelnou signalizací a jsou místa, kde by bylo vhodnější vybudování okružní křižovatek. Volba těchto míst je na odborné diskuzi. Pokud se týká okružní křižovatky na Přikrylově náměstí bychom, vzhledem k vysoké intenzitě pěší i cyklistické dopravy směr centrum města – Kostelecká, bychom preferovali ponechání křižovatky se světelnou signalizací," myslí si.