První veřejné projednání návrhu se uskutečnilo před rokem, 4. října 2011 v prostorách Národního domu.
„Bylo při něm podáno sto šedesát čtyři připomínek a námitek," připomněla mluvčí magistrátu Jana Gáborová.
Návrh projektant na základě podnětů a připomínek přepracoval.
„Plán je hotový. Nyní jej projednávají dotčené orgány," podotkl Zdeněk Fišer a přiblížil, že materiál posuzují například specialisté na životního prostředí, hygienici či odborníci na dopravu.
„Město přikládá připomínky týkající se například zastavěnosti průmyslových zón," zmínil se Fišer.
Termín veřejného projednání závisí podle něj právě na stanoviscích dotčených orgánů. „Když budou souhlasná, pak platí listopadový termín projednání," konstatoval.
Zvláštnosti původního návrhu
V loňském návrhu územního plánu architekti brněnského studia Knesl + Kynčl doporučovali, aby obchodní dům Prior na náměstí T. G. Masaryka sloužil v budoucnu nejen ke komerčním účelům. Přišli s nápadem, že by zde mohla mít sídlo třeba knihovna. Adolfu Vlkovi, předsedovi představenstva společnosti Prior, se taková změna v navrhovaném územním plánu nezamlouvala.
Šéfa prostějovské Strany Zelených Jana Navrátila zase nepříjemně překvapilo, že by na pozemku jeho firmy v ulici Hliníky měl vzniknout parčík. Hned vedle před městskými lázněmi už přitom jeden je. „Život v Prostějově je zajímavý a o náhody tu není nouze," ušklíbl se tehdy Navrátil.
Chataři z okolí Hloučely na veřejném projednání odmítli, aby jim někdy v budoucnu vedla přes pozemky cyklotrasa. Architekti pak do plánu zanesli i pro řadu místních překvapivý návrh zástavby prostoru Lidlu na Újezdě obytnými domy. (rh)