Ty na Prostějovsku nabízí hned několik organizací věnujících se dětem.

A přestože je teprve začátek února, již nyní rodiče upozorňují: pokud budete s přihláškou otálet, nemusí se na vaše dítě dostat.

Turnusy již jsou totiž většinou vypsané a přihlašování spuštěné. Například z Němčic nad Hanou, místního Domu dětí a mládeže Orion hlásí velký zájem.

"Zatím máme vypsané dva, jede z táborů už je přitom téměř plný. Chystáme se ještě vypsat další tři, ovšem pro menší děti," informoval pracovník organizace Antonín Bartošík.

Šance v Prostějově

Plno pak hlásí také z Prostějova. DDM Sportcentrum patří již tradičně k největším organizátorům táborů v regionu. Nejinak je tomu i letos.

"Velkou část teprve vypíšeme. Obsazený už ale máme jeden turnus Bradavic a také adrenalinový tábor," řekl pracovník Jan Zatloukal s tím, že by měly přibýt ještě další, vesměs příměstské tábory. A to v nejbližších dnech.

Vzhůru na koně

Jeden tábor pak už stihla vypsat také stáj M + M ze Ptení. Navazuje tak na minulá léta, kdy se pomocí táborů seznamovaly děti s koňmi.

"Letos už jsou vypsané tři termíny, a to v první polovině července, na přelomu července a srpna a začátkem srpna. Teprve začínáme informovat, ale už se nám termíny plní. Kapacita je malá, tak neváhejte!" oznámila za stáj Zdena Žáčková.

Pozadu pak nezůstává ani Cyrilometodějské gymnázium pořádající tradiční vodácký tábor či hnutí salesiánů.

Ač jsou ale tábory různorodé, v jedné věci se pořadatelé shodnou: nejlepší je přihlášku neodkládat.

"V posledních sedmi osmi letech je zájem vysoký. Bylo období, kdy jsme měli problém se zaplněním míst na táboře. To už ale neplatí," sdělil Antonín Bartošík s tím, že ani moderní technologie chuť jezdit na tábory u dětí nesnížily.