Skupiny Iq Opice z Kojetína, LB1 z Prostějova, Ad Libitum z Kroměříže, Wakesnakes z Vyškova a Farao z Němčic se publiku představovali celé odpoledne.

„Každá kapela měla půl hodiny na to, aby ze sebe vydala to nejlepší. Publikum po jejím vystoupení hlasovalo prostřednictvím mincí, které se házely do připravených pokladniček. Jedna koruna se přepočítávala na jeden hlas,“ připomněl tradiční pravidla soutěžního festivalu jeho pořadatel Zdeněk Klusal.

„Skupina s nejvyšším obnosem v kasičce nejenže získala kompletní sumu vybranou za celý večer, ale dostala i nabídku zahrát si na Rock Talentu příští rok v hlavním čase. To je pro začínající muzikanty velká výzva,“ dodal Klusal.

Díky této akci se do povědomí milovníků rocku dostávají vždy nové a mnohdy velice talentované kapely, které jen zatím neměly příležitost se prosadit.

Své štěstí letos zkoušela také čtyřčlenná formace Farao z Němčic nad Hanou. „Muziku děláme pro radost a hlavně pro lidi. Proto jsme rádi za každou příležitost zahrát si před publikem,“ nechal se slyšet frontman kapely Marek Borovička.

„Konkurence je opravdu veliká. Spousta kluků z okolí mají stejný sen jako my, chtějí hrát. Když se ale nedostanete před lidi, nikde o vás neví a vy tak můžete jen zkoušet v garáži,“ dodal kapelník, který se se svými spoluhráči začíná pomalu prosazovat na zábavách v okolí.

Podobně začínali i hlavní hosté letošního Rock Talentu: Dark Gamballe, Area 51, The Creeps a Forrest Jump.