V Konici i s Fleretem a ohňostrojem

Bohatý program slibuje sobotní návštěva Konice, kde budou už od devíti hodin od rána probíhat vánoční trhy. Jubilejní dvacátý ročník nabídne kromě zabijačkových specialit a svařáku s punčem i hudební nadílku.

„O půl desáté vystoupí dívčí skupina Rebelky, poté zazpívají děti z dětského domova koledy a vystoupí žáci základní umělecké školy," nastínila dopolední program Radka Lexmanová z informačního centra.

Po obědě je připravené vánoční zpívání s pěveckým sborem Koníček, poté vystoupí Merkur a v šestnáct hodin kapela Fleret. Nebudou chybět ani šermíři a o půl šesté večer ohňostroj. Poté se o zábavu postará kapela Kreyn, vánoční trhy zakončí v devět hodin večer.

Adventní posezení v Kralicích

Lidovými tanečky a písněmi potěší své sousedy, příbuzné a milovníky tradic členové hanáckého souboru písní a tanců Klas a dětské soubory Klásek a Kláseček z Kralic na Hané. Adventní posezení s tancem startuje v sobotu od sedmnácti hodin v kulturním domě v Kralicích na Hané.

„Přijďte se pozastavit a pobavit," vzkazují členové souboru.

Vánoční výstava ve Víceměřicích

Na vánoční prodejní výstavu mohou lidé po celý víkend vyrazit do košíkárny Domova u rybníka ve Víceměřicích.

„Lidé se mohou odreagovat, nasát vánoční atmosféru, nakoupit nebo nabídnout k prodeji drobné vánoční dárky či předměty domácí výroby," láká za organizátory Adam Burda. Výstava bude otevřená v sobotu od devíti do osmnácti hodin, v neděli od devíti do šestnácti hodin.

„Příjem nabízeného zboží do prodeje je v pátek od šestnácti do osmnácti hodin," vzkázal Adam Burda s tím, že vstupné na výstavu je dobrovolné a občerstvení organizátoři zajistí.

Adventní koncerty na řadě míst

Hned na několika místech v regionu se o víkendu rozezní hudební nástroje. Depozitář Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem rozezní v sobotu Moravské mužské pěvecké sdružení Olomouc se sbormistrem Pavlem Majerem. První ze série adventním koncertů startuje v sedmnáct hodin, vstupné je stokoruna.

Dva koncerty uzavřou o víkendu letošní sezonu na plumlovském zámku.

„V sobotu se koná vánoční koncert ZUŠ, na který chodí hlavně rodiče dětí, v neděli adventní zpívání u klavíru Zdiny Krausové-Otrubové, na kterém zazní šansony, vánoční písně a pastorely," pozval na zámek jeho kastelán Pavel Zástěra.

Druhý adventní koncert rozezní v neděli od osmnácti hodin Držovice.

„Už pošesté vystoupí skvělý pěvecký sbor Ateneno z Olomouce," uvedla starostka obce Blanka Kolečkářová s tím, že koncert se koná v místní kapli. 

Děti pobaví pohádky a Medvědí babi Promítání pohádek, vánoční minidílna a odpoledne strávené se zpěvačkou a herečkou Světlanou Nálepkovou a jejím kamarádem skřítkem Bumějem. To vše čeká na děti, které přijdou v sobotu do Kulturního klubu Duha v Prostějově. Program v rámci Prostějovské zimy startuje o půl deváté ráno promítáním pásma pohádek pro nejmenší, v deset hodin se pak na plátně objeví Modrý tygr. Od třinácti hodin se děti mohou těšit na vánoční minidílnu, na tvoření budou mít čas dvě hodiny. „O půl čtvrté pak startuje pásmo plné her, soutěží, písniček a společného zpívání s názvem Medvědí babi. Děti společně se zpěvačkou a herečkou Světlanou Nálepkovou a jejím kamarádem skřítkem Bumějem nahlédnou do kouzelného světa Medvídkova," lákají organizátoři. Na dvouhodinové promítání pohádek mohou děti vyrazit i v neděli do kina Metro 70, a to od deseti hodin.