„Došlo k rekonstrukci dvou stávajících stykových křižovatek na křižovatky okružní a bylo nově vybudované propojení mezi těmito křižovatkami podél parkoviště u Aquaparku. Součástí stavby byla i rekonstrukce stávajících chodníků a vybudování nových cyklostezek," uvedla mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová.

Stavba bude v budoucnosti ještě doplněná o zeleň. Na rozdíl od vedlejšího rondelu na Krasické ulici v těsné blízkosti aquaparku je jinak stavba hotová. potvrdil to náměstek primátora Zdeněk Fišer.

„Na této akci už se pracovat nebude. Například dopravní značení jak vodorovné, tak svislé, už osazené je," sdělil náměstek.

Připomněl tak pozdější dokončení části značení na rondelu v Krasické ulici. Částečně i kvůli němu se někteří řidiči na křižovatce nevyznali a dopouštěli se dopravních přestupků.

Údiv i spokojenost

Ne všichni Prostějované však další okružní křižovatku vítají. Ve městě je aktuálně asi dvacet kruhových křižovatek a nejméně další tři během roku plánují stavět.

„Myslím si, že řidičům se už ze všech kruhových objezdů v Prostějově musí točit hlava. Za chvíli tady nebude žádná světelná křižovatka," řekl Tomáš Hlavsa, který upozornil, že nejen křižovatku, ale také kruháč může řidič zablokovat. Například v případě, že se na něj bojí kvůli hustému provozu vjet.

Zdeněk Fišer však vyzdvihl naopak klady kruhových objezdů. Podle něj jsou bezpečnější.

„Na kruhových křižovatkách je méně kolizních bodů. Z bezpečnostního hlediska je jejich budování trendem nejen u nás, ale v celé Evropě," řekl.