Po střetu skončila obě auta na travnatém pásu mezi silnicí a železniční tratí. Prudký náraz u zastavy zcela zdeformoval dveře spolujezdce. Na sedadle za nimi seděl devadesátiletý muž. „Utrpěl mnohočetná zranění, zejména v oblasti hlavy a hrudníku, jimž na místě podlehl,“ uvedl šéf letecké zdravotnické záchranné služby Jan Weinberg, který u neštěstí zasahoval.

Řidiče zastavy i jeho dvaasedmdesátiletou spolujezdkyni, stejně jako řidičku fiatu odvezli zdravotníci do prostějovské nemocnice s pohmožděninami. Jako příčinu nehody vyloučili policisté alkohol, škoda dosáhla asi devětapadesáti tisíc korun.

Křižovatka smrti

Na inkriminované křižovatce na Smržice se už stalo několik závažných havárií. Naposledy v lednu letošního roku si zde nehoda nákladního automobilu vyžádala jedno těžké a jedno lehké zranění. Prostějované mají toto místo spojené se smrtí dvou policistů, které před šesti lety smetl třiadvacetiletý řidič hondy. Také on přijížděl směrem od Kostelce.Ve vysoké rychlosti nezvládl řízení a v mírné zatáčce vyjel do protisměru, kde se střetl se Škodou 105. Její posádka však měla štěstí a přežila bez vážnější újmy. Za ní však jela policejní felicie, kterou odmrštěná honda zcela rozdrtila. Kromě obou policistů zahynul tehdy také nezodpovědný mladý řidič.

Letos třetí tragedie na Prostějovsku

Tragický prodloužený víkend, kdy na českých silnicích zahynulo sedmadvacet lidí, se tak nevyhnul ani Prostějovsku. Nehoda u Smržic byla letos už třetí tragickou havárií v regionu.

Koncem března v zatáčce nedaleko Brodku u Prostějova zemřela po nárazu do stromu těhotná žena. Seděla na sedadle spolujezdce. Před třemi týdny pak zahynul u Pivína motocyklista pod koly dacie. „Je to podobný počet nehod jako loni. Tehdy jsme za první pololetí zaznamenali tři kolize se smrtelnými následky. Do konce roku jich bylo celkem osm,“ uzavřel policejní mluvčí Weisgärber.

SOUVISEJÍCÍ

Nehoda u Brodku: těhotná žena zemřela, dítě se zachránit nepodařilo

Motorkáře smetla dacia, na následky zranění zemřel