Jedno z ocenění udělila o víkendu svým zaměstnancům prostějovská dopravní společnost FTL, která pravidelně vyhodnocuje najeté statisíce i miliony kilometrů bez nehody svých řidičů.

„Řidičů je v poslední době stále méně, je po nich velká poptávka. Je to velice náročné povolání, které bylo dřív dobře finančně ohodnocené. Takový řidič si s dietami v minulých letech vydělal stejné peníze jako leckterý ředitel. To se ale v poslední době trochu změnilo,“ řekl šéf firmy FTL Jaroslav Hanák. „Našich řidičů si však stále velice považujeme a snažíme se jim vytvořit co nejlepší pracovní podmínky,“ dodal Hanák, který v sobotu předal šoférům autobusů i nákladních vozů odměny a odznaky za kilometry ujeté bez kolize.

Za jeden milion dvě stě padesát tisíc kilometrů bez nehody najetých autobusem získal od FTL ocenění Josef Muzikant, za stejný počet kilometrů s nákladním vozem Demeter Škvír, Miroslav Navrátil a Josef Němec. Ještě víc, milion pět set tisíc kilometrů a milion sedm set tisíc kilometrů, najeli Ladislav Vysloužil a Antonín Kyselák.

„Být řidičem je velice náročné povolání, které není pro každého. Velmi důležité jsou nejen výborné řidičské schopnosti a správná orientace, ale také dobré rodinné zázemí. Bez něho by to nešlo,“ přiznal jeden z oceněných řidičů Antonín Kyselák.