S dosavadní křižovatkou totiž moc spokojeni nejsou.

„To vyústění je něco tak strašného, že by si někdo zasloužil odměnu. Úzké, s ostrůvky v zatáčce a ty pseudo odbočovací pruhy tomu dávají korunu. Stále není dořešené napojení na severní obslužnou a případné pokračování jižní obslužné k průmyslové části města, takže po tolika letech to není úspěch a taková komunikace nemá potřebný význam,“ komentoval zakončení úseku krátce po jeho otevření čtenář Roman Míka.

Město už ale odsouhlasilo stavbu rondelu na Krasické, ze kterého bude pokračovat silnice směrem ke kruhovému objezdu na Anglické. „Měla by procházet kolem garáží, těsně kolem kuželny a pak mezi parkovištěm u Aquaparku a sběrným dvorem,“ upřesnil trasu náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Bourat se nic nebude

Ve hře bylo několik variant trasy silnice, radní zvažovali i možnost zbourání kuželny a stavbu nové.

„Nakonec jsme vybrali trasu, kde nebude potřeba nic bourat. Nyní čekáme na předání majetkoprávně čistých pozemků, abychom mohli podniknout něco dál,“ vysvětlil Fišer.

Kdy se začne stavět?

Mlýnská zahrada, přes kterou má nyní propojení vést je totiž soukromá a majetkové vztahy jsou zde složitější, než se původně předpokládalo. „ S majiteli jsme se dohodli, jen je potřeba z jejich strany doplnit nějaké formální náležitosti. Minulý týden jsme jednali i s Dělnickou tělocvičnou jednotou, které patří tenisové kurty. Ty bude potřeba posunout asi o pět metrů,“ uvedl náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil. I s představiteli DTJ našlo podle něj město společnou řeč.

„Je však ještě třeba dohodnout konkrétní podmínky a také nějakou dobu potrvá, než tato dohoda projde jejich orgány. Pak bude celý záměr schvalovat ještě zastupitelstvo města, takže budeme rádi, když letos stihneme všechno úředně připravit tak, aby práce mohly začít,“ podotkl Pospíšil. Bagry tedy vyjedou na plánovanou trasu nejdříve příští rok. Pokud samozřejmě budou v rozpočtu peníze.

Největší radost mají sportovci z toho, že zůstane stát kuželna.

„Před několika lety prošla nákladnou modernizací, takže nyní vyhovuje závodním standardům. Po letech nejistoty konečně víme, že do ní můžeme investovat i dále, aby si svou úroveň udržela,“ prohlásil předseda Tělovýchovné jednoty Prostějov Aleš Matyášek. (pam)