O chystané uzavírce, která měla proběhnout podle informací magistrátu během letních prázdnin, již Deník dříve předběžně informoval.

Nyní ale magistrát přišel s přesným termínem, během něhož dojde k úplnému zneprůjezdnění této důležité výpadovky. „Uzavřená část bude v trase od Přikrylova náměstí po Martinákovu ulici. Dopravní omezení potrvá od prvního srpna do patnáctého září," přiblížila mediální referentka radnice Anna Kajlíková.

Někteří řidiči už před časem vyslovili obavy. Podle nich se doprava v Prostějově značně zkomplikuje. „Ono to tam bude zavřené? O tom vůbec nevím," byla první reakce profesionálního řidiče Jana Spáčila.

„Provoz bude pěkně hustý. Hodně špatně se to bude objíždět. Docela očekávám masakr," řekl následně Jan Spáčil.

Problémy i pro MHD

Opravy se dotknou jak řidičů, tak pěších, a v neposlední řadě i pasažérů městských autobusů.

V Kostelecké ulici totiž dojde k dočasnému zrušení několika zastávek, autobusy budou muset inkriminované místo objíždět.

Trasa pro vyhnutí se staveništi je stanovena od kruhové křižovatky Martinákovy a Kostelecké ulice přes rondel u stadionu a pak dále ulicí Hacarovou a Josefa Lady na Plumlovskou ulici.

Autobusové linky šestnáct a devatenáct během uzavírky nebudou zajíždět k zastávkám Pojišťovna a Vápenice. Dvaatřicítka kromě Pojišťovny pak neobslouží ani zastávky Plumlovská, Plumlovská-Sídliště a Lázně.

„Ke zpoždění docházet nebude, přepracují se jízdní řády. Zrušené zastávky navíc budou, kromě Kostelecké, dostatečně nahrazené. Meziměstské dopravy se pak uzavírka vůbec nedotkne," uvedl ředitel autobusové divize firmy FTL Jiří Hloch.

Strach lidí z očekávané zhoršené dopravní situace ve městě se snaží zmírnit prostějovský magistrát.

„Co se týká obav z vážných dopravních komplikací, tak ty samozřejmě existují. Je však snahou je eliminovat na co nejnižší míru. Na druhé straně je třeba poznamenat, že existuje řada vlivů, například povinnost výběrových řízení, nedostatek kapacity dodavatelů, které mohou veškeré plány a koordinace pozměnit," uvedl ředitel odboru dopravy Miroslav Nakládal.

Další dopravní komplikace

Řidiči v Prostějově přitom prožívají i další dopravní omezení. Aktuálně se bez čekání na semaforu neobejdou v Určické a ani shodou okolností v Kostelecké ulici. Dopravní komplikace lze také předpokládat v ulici Říční, kde by mělo dojít ještě v létě k rozšíření a rekonstrukci cesty přes myší díru. Práce by se časem neměly vyhnout ani křižovatce ulic Olomoucká a E. Valenty. Kdy by se tak mělo stát, však podle Miroslava Nakládala zatím není jasné.